Свято єврейських повій?

Mar 08, 2009 17:39

Що Вам до 8 березня?
Що старша стаю, то менше розумію, чому українцям цей день не байдужий. Чому вихідний?!!

Аби трохи навести лад у голові походила інтернетом. Назбирала чимало кумедних версій.

Версія офіційна: причини святкування 8 березня - саме цього весняного дня 1857 року робітниці текстильних фабрик Нью-Йорка вийшли страйкувати - вимагали головно покращення умов праці, а також рівної платні із чоловіками. Втім, ця версія видається вельми сумнівною, якщо взяти до уваги те, що 8 березня того року була неділя... Особисто я б страйкувала винятково у робочий день! Та навіть якщо це відкинути, все ж до чого тут ми? Поки не допетрала.

Наступна найпоширеніша в павутині думка - приурочення до свята Пурим. Клара Цеткін була єврейкою і хотіла, аби важливе для НЕЇ свято стало важливим для ВСІХ. Кажуть, року 1910 (коли й започаткували день "міжнародної солідарності жіночого пролетаріату" у Копенгагені) саме на 8 березня припав Пурим. У цьому варіанті ми, даруйте, теж ні в тин ні в ворота. До того ж він видається надуманим хоча б тому, що Клара Ейснер (по чоловікові Цеткін) - чи не найнімецькіша німкеня, а її батько навіть закон Божий викладав

Найсмішніша наступна версія: 8 березня - професійне свято єврейських повій. Перша вісімка весни - така собі соромітницька символіка :)
А ще подейкують, що в далекому 1857 зовсім не текстильниці страйкували в Америці, а куртизанки. І просили вони дати матросам зарплату, бо ті їм заборгували за відповідні послуги.
А чере 40 років того ж таки 8 березня уже паризькі путани вийшли на вулиці - просили з ними рахуватися і дозволити створити профспілку. Минуло ще понад 10 років і страйкували вже повії Нью-Йорка. А вже через рік славнозвісні Клара Цеткін та Роза Люксембург вивели на вулиці німецьких міст робітниць найдавнішої професії! Вони сказали "досить!" безчинству поліції, яка постійно придушувала повстання і вимагали дозволити нарешті створити профспілку.

Та є ще одна - найінтимніша версія! Кажуть, ніби "товаришка" Цеткін позбулася цноти того дня і захотіла його таким чином увіковічнити :)

Це лице кілька припущень... Звісно, є й сейрозні речі. Та все ж... чого я не знайшла у всесвітній мережі так це хоча б найменшої нашої причетності цього свята. Я не проти відзначати прихід весни... але у жодній довідці не йдеться ані про весну, ані про любов і ніжність, якої нам бажають 8 березня.
Тож чи варто втрачати цілий робочий день?!!

P.S. Закінчити хочеться, як на мене мудрим і доречним, коментарем пані Ірини Фаріон (мовознавець): "Якщо обійдені увагою жінки потребують букета квітів саме восьмого березня, то я можу лише поспівчувати їм, бо кожна вільна і самодостатня жінка може мати букет квітів щодня. Вважаю, безглуздо святкувати дні, пов’язані зі статтю. Це абсурд. Можна святкувати початок весни, літа, навіть початок осені, а не прив’язувати якісь дні до жінок і чоловіків."

думки, історія, свято

Previous post Next post
Up