Зустріч Нового року-частина 2

Oct 31, 2008 10:32

А вночі ми зустрічали Новий рік у Вічномі місті. Планували йти до ресторану з новорічною програмою, яку пропонувала туристична агенція.

А потім вирішили бути лише вдвох, тому що свято у нас уже було в душі, і вражень від першого дня було дуже-дуже багато. Поблизу отеля намагались знайти ресторанчик для святкування, але або усе було замовлено, або взагалі ресторан не працював так пізно, оскільки італійці не святкують настільки урочисто і широко Новий рік, як ми. У них більш велично та цікаво святкується Різдво. Та повечеряти в сицілійському ресторані Don Vito, що поряд з отелем, ввечері все таки вдалося. Нас обслуговував російськомовний офіціант. Розповів, як переїхав до Риму з Росії: в дитинстві його, вихованця дитячого будинку, всиновили італійці. Досі він абсолютно нормально розуміє російську і досить пристойно розмовляє. Несподівано і приємно було саме в такий вечір отримати привітання від нього, а йому - наші. І без того піднесений настрій, від такої зустрічі взагалі став ще быльш чудовим і святковим. Весь час, поки ми були в Римі і зустрічали нашого нового знайомого на вулиці, в магазині чи біля ресторану - він з нами здоровався та розпитував про враження від столиці, розповідав, що пам’ятає з дитинства про свою батьківщину. Там же, в сицилійському ресторанчику, ми придбали собі вина і святкували аж тричі - російський Новий рік (транслювався перший міжнародний канал в номері), італійський - о 24 за місцевим часом, та український (з привітаннями батьків). Крім вина, святковий стіл був з мандаринами, шоколадом та пліснявим італійським сиром. Було дуже романтично, незвично, приємно і емоційно.
Взагалі ж італійці свою головну ялинку столиці встановлюють на початку грудня на Площі Святого Петра в Ватикані. Звичай встановлювати різдвяну ялинку перед головним католицьким храмом світу приніс в Ватикан зі своєї батьківщини поляк Кароль Войтила - папа Іоан Павло II. Після його затведження на Апостольский престол в 1978 році, різні країни Європи та провінції Італії вважали за честь подарувати на Різдво ялинку Ватикану. На найблищі 18 років в списку постачальників ялинок для Святого престолу немає вільних місць.
Ось такою застали ми ялинку на площі Святого Петра:



Крім того ялинки встановлені біля Колізею, на усіх найбільших площах Риму.
Взагалі різдвяні святкування в Римі починаються з 25 грудня та продовжуються до 6 січня. Оскільки Новій рік виходить якраз посередині різдвяних свят, то італійці говорять, що слід зутрічати Різдво з сім"єю, а новорічне свято - з ким завгодно.
Традиційно центром гулянь новорічної ночі стають площі Риму: Пьяцца дель Пополо (Piazza del Popolo) де влаштовується грандіозне музичне шоу феєрверків з різними розвагами; Пьяцца дель Квірінале, де відбувається благодійний концерт класичної музики; Площа Республіки та Площа Іспанії.
В той час, як усі наші співвітчизники з-під столу дивляться телевізор, ми вранці 2008 нового року знову вирушили на екскурсію. Цього разу вже самі. Так було більше часу на те, щоб озиратись навколо, купувати сувеніри, нормально обідати. В екскурсії від аганції все досить швидко, навіть фото не вдається зробити таке, як задумав, оскільки необхідно доганяти екскурсовода. Тут ми самі собі господарі, з яким темпом хотіли, з таким бродили. Купили лишень путівник по Риму, вони продаються практично всюди на будь-якій мові, включаючи російську і вирушили до Собору Святого Петра.
Оскільки він був зачинений для відвідувачів до 14.00, а ми приїхали десь о 12- й, то вирішили пройтись до Замку Святого Ангела (castel S.Angelo). Нині це архітектурний пам"ятник-музей. А раніше він був у різні часи гробницею(будувався як мавзолей для членів сім"ї імператора Адріана), потім замком, резиденцією пап і сховищем їх цінностей та одночасно тюрмою.Назва його з"явилася за легендою, яка розповідає, що в 590 році папа Григорій Великий побачив на вершині замку Архангела Михаїла, що склав меча - це стало знаменням закінчення чуми.





Замок знаменитий своїми в"язнями, серед котрих був граф Каліостро та Джордано Бруно.
Потім вирушили вже до Площі Святого Петра(Piazza San Pietro) де знаходиться найбільший католицький собор світу - Собор Святого Петра (Basilica di San Pietro)
Такої краси та величності споруди я не бачила ніколи своєму житті. Купол Собору, до речі є найбільшим у світі та неймовірно красивим як ззовні так і всередині.



(фото с сайта http://www.photosight.ru)


На Площі біля Собору була встановлена сценка Різдва Христового. Подібні сценки можна було крім того побачити в кожному соборі Риму.


Після чималої черги, ми переступили поріг Собору і відразу відчули, як на очі навертаються сльози та тремтять від ємоцій руки. Ми знаходились в найбільшому християнському храмі світу, величній споруді, що виспівує священність католицької церкви, приголомшує соїми реліквіями та розкішшю оздоблення, яке являє собою зразок гармонічного злиття Ренесансу та Барокко.




(фото з http://ru.wikipedia.org)
Гробниця Св. Петра


Кафедра Святого Петра(Берніні)


В Соборі знаходиться скульптура Мікельанджжело - знаменита "Пьета",


та статуя Святого Петра
.
Біля неї кожен турист загадує бажання, тримаючись за ногу Петра, тож до неї такоє стоїть черга. Маю сподівання, що моє бажання справдиться найближчим часом.
А це вже така ж сценка Різдва, як на Площі, проте с самому Собрі.


Поряд з нею знаходилась кімната з величезною мармуровою чашею, в якій відбуваеться хрещення.


Ось так відбулося наше знайомство з прекрасним Собором, враження від якого були настільки сильними та сповненими емоцій, що передати це словами чи навіть у фото досить важко - це треба просто побачити! Ви ні на секунду не пошкодуєте, якщо навіть поїдете до Риму задля однієї екскурсії в цей величний храм. Під час нашого там перебування йшла в одній з частин собору служба. Абсолютно всім дозволяється бути присутнім на ній, проте не дозволялось фотографувати. Але вона настільки урочиста та красива, що сердце просто завмирало.В мене з"явилась нова мрія: аби поринути в незрівнянну атмосферу величності,я хочу стати свідком месси Папи Римського, почути звуки органу Собору Святого Петра. Дуже сподіваюсь, що ця моя мрія коли-небудь справдиться.
Previous post Next post
Up