"Виконання Угоди буде викликом для країни": чудово розуміємо.
Це не бомж на картинці, шановне товариство. Це наступний після пані Сесілії Мальмстрем дуже відомий в багатьох країнах і поважний єврокомісар
Йоганес Хан. Відомий в першу чергу посадовцям різного ранжиру. І сьогодні він вже теж дав інвертю, він вже встиг. Він його дав "Європейській правді".
Поясню чому і навіщо таким поспіхом. Бо не встигли ми ще перетравити ті пряники, якими засипала нас пані Мальмстрем, як зі швидкістю стріли пан Хан вирішив нас дещо дісциплінувати. Треба звикати - вони завжди так роблять, це процедура. Але головне - чому так швидко. Тут якраз справа не в тому, що він говорить про те, про що я писав два дні тому. Справа не в грошах, хоча і в них теж. Справа в його спільних заявах із людиною-обіймашкою, з нашим улюбленим віце-президентом всіх часів і народів, як я люблю це казати про пані Федеріку Могеріні. Ці заяви про перегляд концепції щодо спрямувань зовнішньої політики ЄС викликають зараз множинні екстази у наших агресивних сусідів. І думаю, що декотрі з вас хто полюбляє читати фейсбук, вже починають думати, що ось, ЄС відступає, не бачити нам реального членства в ЄС. Уважно порочитаємо: a stronger partnerships for a stronger neighbourhood. Посилені стосунки для посилення околиці.
Я прочитав про цей підстрибок нашої моторної вайс-президентки, але те, що я не чую самого пана Юнкера, але бачу, що пан Хан одразу помчав після заяв по ENP в Київ, а зараз сидить у Львові із бізнесюками, куди дістався потягом (потягом, Карл!!!! Єврокомісар! В Україні!!!) разом із головою делегації ЄС в Україні Яном Томбінським (разом із членом Європарламенту, головою делегації, Карл!!! Потягом!!) - призводить мене тільки до одного висновку, панство. Євросоюз в курсі якихось дій, і дуже квапиться навести дісципліну від 1 січня і далі на своїх територіях, якою вони вже вважають і Україну також. Тобто мова йде про вимоги прискоритись із реформуванням.
Хто хоче - може заглибитись, хто не хоче - читайте те, що читаю і обмірковую я зараз. Але спочатку джерела за їх хронологією.
Все почалось з цієї заяви.
#ENP Review presented today: a stronger partnerships for a stronger neighbourhood. More:
https://t.co/0syStn9Bwq pic.twitter.com/euSn7q2Z1A- EU External Action (@eu_eeas)
18 Листопад 2015 Зараз програма ENP з 2004-го року назбирала 12 асоційованих членів ЄС. Не розумію, чому перегляд цієї програми викликав таку бурхливу реакцію в Москві? Переглядатись як я розумію, буде наступний сенс, а не зміст який вже є. До того ж наступні ссилки вказують, що зовсім не околиці тривожать ЄС і не розширення як таке, а те, що черга постійно поповнюється новими прагнуючими при тому, що не все спокійно всередині, та і екзотичні члени на кшталт Йорданії дуже полюбляють розвиток торгівлі, але попри титанічних прогресорських зусиль чарівної пані королеви Ранії Абдули - ну ніяк не бачуть перевагу коротких спідниць перед паранджою. Тому:
To sum up, there was agreement that in order to retain its relevance, the revised ENP must be
more political, differentiated and focused, all the while based on the EU's values and
principles.
Підводячи підсумок, було вирішено, що для того, щоб зберегти свою актуальність, переглянутий ENP повинна бути більш політичною, диференційованою і цілеспрямованою як така, що базована на основних цінностях і принципах ЄС.
http://www.eeas.europa.eu/enp/documents/2015/151118_staff-working-document_en.pdf Я навіть розхвилювався, хоча кожного ранку починаю зараз з того, що благаю себе уникати читання чогось російською мовою, бо це майже завжди отрута для свідомості. І перечитав по діагоналі весь цей стафф документ. Я ніде не побачив того, про що волає весь російський фейсбук і твітер - що ЄС відмововся від прийому нових членів в свій склад. Навпаки - співпрацю буде посилено в усіх царинах для пришвидшення завершення визначення для кожної країни-асоційованого члена - чи дійсно вони хочуть бути постійними членами ЄС, чи реально вони поділяють ціннності і принципи Євросоюзу? І лише це. І відповідно до бажання, тобто до прогресу в утворенні необхідних умов "як в ЄС" - буде робитись висновок про готовність цієї країни до постійного членства в ЄС, щоб потім не було зволікань і бажання тягнути всю спільноту назад, як зараз це ми бачили в Греції цього року, і тепер в Британії такі ж волання. Так! Мова лише про це. Як не приєднувати до себе вовків в овчих шкірах надалі.
Ось ще дві статті, для тих, хто не хоче багато читати.
http://www.eeas.europa.eu/top_stories/2015/181115_enp_review_en.htm http://europa.eu/globalstrategy/en/redoubling-commitment-our-european-neighbours І саме тому миттєво після заяви про актуалізацію ENP прилетів пан Йоганес Хан, комісар якраз з питань розширення і політики сусідства, щоб повідомити, що це нас не стосується, ми продовжуємо вводити в себе стандарти ЄС. Але ще раз - в стафф документі чітко сказано, що в східноєвропейському регіоні справа відрізняється від інших саме тим, що Молдові, Україні і Грузії є кому допомогти в реформуванні. Досвід країн нещодавно приєднаних до ЄС, які теж пройшли більш важкий шлях раніше - мусить бути цьому запорукою, тобто проведенню вдалої інтеграції і закріплення кордонів спільноти ЄС разом із тими країнами, що цього забажають. І що навпаки - деякі процедурні моменти можна опустити і вирівняти потім, але найбільш чутливими питаннями є абстрактні поняття поділу цінностей, що викладені в Статуті ЄС.
Я взагалі не розумію, чому радіють росіяни? Їм вчора сказали, що вони є країною, яка навіть претендувати не може на зближення з ЄС, не кажучи вже про асоціацію, як "країна, що не поділяє цінностей і принципів ЄС", тобто - так, на кордоні з РФ ЄС хоче зупинитись - а вони чомусь вирішили, що це говорить про те, що Україну не візьмуть в постійні члени ЄС. З якого дива? Де логіка?
А ось тепер - основна стаття, в "Європейській правді". Прошу уважно її прочитати, і сказати мені, враховуючи вищенаведене: щось змінилось з візиту пані Мальмстрем, чи все йде своїм шляхом? Можливо праві ті, хто кажуть, "зраааданаааасзливаааають!!!!" - а я щось знову не так прочитав? Якою буде ваша думка після прочитання інтерв'ю?
До того ж обов'язково зважте: авжеж, ми, як в неофіційний час представники гілки громадського суспільства теж мусимо реагувати і виробляти власні думки на ті чи інші завдання, що ставить ЄС перед нашими посадовцями.
Джерело:
http://www.eurointegration.com.ua/rus/interview/2015/11/19/7040974/ Так що мова скоріш за все, буде йти про те, про що я і казав, про прискорення процесу інтеграції, а не про припинення його, як про це намагаються казати вороженьки. Дарма вони сподіваються. Добре було зроблено, що ми виблагали для себе відстрочку оту, односторонню, про яку я писав нещодавно і про яку прогнозованго говорить і пан комісар: це тепер наш теж неслабкий хробачок на гачку для того, щоб ЄС не удумав вмикати задню. Бо тепер вже їх неправильно зрозуміють і в Британській співдружності націй, і в зоні Тихоокеанського співробітництва.
А в принципі, я думаю, ви мені все скажете в коментарях.
Мені ж зосталось лише повеселити вас надибаними твітами.
Good morning from
#Kiev! Gathering at train station to travel to
#Lviv.
pic.twitter.com/a65GR6VJ2u- Johannes Hahn (@JHahnEU)
19 Листопад 2015 Пан комісар на Київському вокзалі, в очікуванні потяга. Щось Яценюк з його економ-класом в Брюссель якось поменшав одразу. Пану Арсенію ще є куди розвиватись, пан Клімкін той вже покатався на велосипеді з депутатом парламенту Данії.
Travel by train to
#Lviv. Looking forward to this regional visit, organised by
#EU Ambassador Tombinski and team.1/2
pic.twitter.com/1VoJSPEQyI- Johannes Hahn (@JHahnEU)
19 Листопад 2015 Це вони із Томбінським.
Commissioner Hahn together with Lviv Mayor Sadoviy and EU Ambassador Tombinski at Lviv Investor's Day
pic.twitter.com/fh7tl0MrQE- EU Delegation UA (@EUDelegationUA)
19 Листопад 2015 А це вже у Львові поруч із Садовим.
А тепер давайте обговоримо - чим же нам може загрожувати бажання Європейського Союзу пришвидчити процеси інтеграції до ЄС? А ще дуже цікаво - як ви думаєте, а чим може загрожувати Європейському Союзу здійснення цього бажання?