Як повернути депозит, строк якого закінчився?

Jul 19, 2011 16:00

Питання повернення банківських депозитів для багатьох фізичних та юридичних осіб в Україні сьогодні набуває особливої ваги та актуальності. Саме тому ми розробили спеціальну послугу «Повернення депозитів», яка дозволяє вкладникам повернути свої депозитні вклади.
Юристи нашого адвокатського бюро мають успішний досвід супроводу судових справ та здійснюють усі необхідні юридичні кроки для повернення депозитів законним власникам, серед яких:
- аналіз документації за депозитними вкладами;
- розробка схеми повернення депозиту;
- розробка процесуальної документації та супровід справи в суді (всі інстанції);
- супровід фактичного виконання судового рішення - повернення депозиту через державну виконавчу службу тощо.
+ Покладення всіх судових витрат по справі (в т.ч. витрат на послуги адвокатів) на відповідача (тобто банк).

***
Проблема повернення депозитів насьогодні є однією з найбільш актуальних для вкладників банків, власники яких вкрали кошти, оголосивши про банкрутство. Уряди України, країн Західної Європи (Греція, Португалія, Італія тощо) та США не зробили висновків щодо причин виникнення фінансової кризи осені 2008 року, не провели ефективних реформ фінансової та правової системи своїх країн, не вжили належних і дієвих контр-заходів аби не допустити повторення аналогічної фінансової кризи.

Як наслідок, Уряди України, Європи та США, наступають на власні граблі. Згідно досліджень журналістів та аналітиків газети Financial Times за червень 2011 протягом найближчого часу, а саме осені 2011- середини 2012 слід очікувати повторення глобальної фінансової кризи зразка осені 2008 року, тільки в ще набагато гіршому вигляді. На Заході цю явище охрестили як «double dip» http://www.ft.com/cms/s/0/aa81cf92-8c3f-11e0-b1c8-00144feab49a.html#axzz1SYXLfhks або http://ftalphaville.ft.com/blog/2011/06/14/593401/depression-or-double-dip-one-of-thems-in-the-eurozone-ubs-says/(тобто «подвійне падіння» економіки багатьох країн світу у порівнянні до показників осені 2008 року). Одним із наслідків цієї глобальної кризи стане відповідно глобальна криза неплатежів. Банки будуть не в змозі \а деякі цілком ймовірно - не захочуть\ віддавати вклади своїм клієнтам-вкладникам. Це очікує як суб'єктів підприємницької діяльності, так і пересічних громадян.
Незважаючи на те, що в нашій юридичній практиці ми зіштовхуємося з різноманітними й напрочуд винахідливими відмовами банків щодо видачі депозитів, наша позиція як юристів залишається однозначною: банк зобов'язаний на вимогу вкладника повернути депозит, строк розміщення якого закінчений.

Із чого потрібно починати претензійно-позовну роботу з банком аби повернути свій депозит? Для початку звісно ж треба звернутися до банку із письмовою заявою. Після того, як Ви подали заяву про повернення депозиту, строк якого минув, юридично банк повинен задовольнити Вашу вимогу. Якщо це не було зроблено, наступним етапом Ваших дій повинна стати підготовка й подача офіційної вимоги щодо повернення депозиту.
Цей документ Ви можете скласти самі й подати його банкірам, якщо для Вас це виявится складним процессом - це зроблять юристи.
Вимога щодо повернення депозиту складається на ім'я керівника банку (вказується найменування й адреса головного офісу банку). Наведемо короткий зміст такого документу.

Вимога щодо повернення депозиту в повному обсязі
Перше, що Ви вказуєте, це підстава Вашої вимоги, а саме підписаний між Вами й банком договір, де подаєте його повні реквізити. Далі коротко перераховуєте умови договору: сума депозиту й строк, коли він минає. Потім ви вказуєте на той факт, що незважаючи на закінчення строку видачі вкладу, депозит виданий не був, тобто банк ухиляється від виконання своїх зобов'язань, зазначених у договорі.

Наступні пункти Вашої вимоги повинні містити посилання на чинне законодавство України, яким ви обґрунтовуєте ваші права. А саме:
- згідно зі ст. 526 і ст. 629 Цивільного кодексу України, зобов'язання, зазначені в договорі, повинні бути виконані сторонами, які їх узгодили (у цьому випадку - банком і вами);
- згідно зі ст. 651 Цивільного кодексу України, зміни до договору можуть бути внесені тільки за умови згоди обох сторін (у даному випадку цього зроблено не було);
- згідно зі ст. ст. 525, 615, 651, 1061 Цивільного кодексу України, неповернення банком ваших особистих коштів є неприпустимим;
- згідно зі ст. 228 Цивільного кодексу України, зміни до договору, які банк вніс без вашої згоди, є недійсними й згідно зі ст.19 Конституції України, не підлягають виконанню у зв'язку з невідповідністю до законодавства України.
Ґрунтуючись на вищеперерахованому й посилаючись на ст. 1060 Цивільного кодексу України про безумовне повернення депозиту й відсотків, що прилягають до нього, у строк, зазначений у договорі, Ви вимагаєте повернути Ваші кошти в національній валюті на підставі вашого права власності відповідно до умов договору.

Окрім того, Ви можете вказати, що:
- згідно зі ст. 41 Конституції України, неповернення банком належних Вам коштів, як спроба банку позбавити вас права приватної власності на кошти, утримання яких не передбачається договором, є порушенням банком ваших конституційних прав і свобод як громадянина України;
- згідно зі ст. 321 Цивільного кодексу України, право власності є непохитним. У цьому випадку Ваше право власності на предмет (майно) закріплено ст. 316 Цивільного кодексу України (у ст. 192 ЦК України зазначається, що кошти є майном). При таких обставинах неповернення банком ваших особистих коштів готівкою або шляхом перерахування на зазначений у Вашій вимозі розрахунковий рахунок в іншому банку є порушенням Вашого права власності на кошти депозиту й може кваліфікуватися як посадовий злочин з боку посадових осіб банку (наприклад - незаконне привласнення коштів тощо).

У тому випадку, якщо на момент повернення депозиту була призначена тимчасова комісія й уведений мораторій на задоволення вимог кредиторів, Ви повідомляєте, що згідно з ч. 4 ст. 85 Закону України «Про банки й банківську діяльність», мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюється на зобов'язання, строки яких настали до моменту призначення тимчасової комісії. Отже, з огляду на вимоги ст. 85 Закону України «Про банки й банківську діяльність», якщо зобов'язання банку щодо повернення вашого внеску виникли під час дії тимчасової адміністрації, застосування умов мораторію до цих обов'язків і пов'язаних із цим Ваших вимог є порушенням визначених законодавством умов здійснення банківської діяльності, яка у свою чергу є прямою підставою для позбавлення банку ліцензії на здійснення ним господарської діяльності.
На закінчення свого звернення Ви вказуєте, що у випадку, якщо Ваша вимога не буде задоволена, Ви будете змушені звернутися з позовом до суду і заявою в правоохоронні органи для захисту Ваших прав і компенсації збитків. Далі просите сповістити Вас про повернення депозиту в строк не пізніше 2 робочих днів до цієї операції.

Звертатися з позовом до суду можна відразу після закінчення строку для повернення депозиту, який Ви вказали у своїй вимозі.

p.s. Контактні телефони юристів:
тел.050-947-55-64 або 067-25-100-92.

Повернення депозитів, право власності, депозит, суди з банками, депозитная война с банком

Previous post Next post
Up