Больше ста лет назад во время обеда при дворе Императора Российской Империи придворный врач Боткин (уж не помню, отец или сын) поставил диагноз шизофрении одному из приглашенных на основании одного очень простого факта: тот попросил вторую порцию черепахового супа. Что было вопиющим фактом неадекватного поведения в данных обстоятельствах.
А теперь
(
Read more... )
20 год. ·
Один раз на рік вирішила відключити всі фейсбуки і новини на кілька днів - хотіла, щоб серце відпочило. А тим часом очілницю мого сердешного міністерства мало не знімають з посади через Фейсбук і відеозвернення.
Якби добрі журналісти не почали мені зривати телефон за коментарями, може я б і жила собі спокійно ще декілька днів))) Але в мене серце не на місці. Хоч і трохи пізно, тут повністю моя думка і поради всім зацікавленим в роботі МОЗ.
1. На моє глибоке переконання нова команда МОЗ не має наміру красти гроші на державних закупівлях. Про це свідчить їхня з першого дня прихильність до проведення закупівель МОЗ винятково через міжнародні спеціалізовані організації, де вкрасти неможливо. І це - добре.
Адже: 2. Міжнародні організації зекономили Україні близько 800 млн. грн коштів державного бюджету-2015 (ми просто порівняли їхні ціни з цінами МОЗ-2014). Деякі препарати вони (Crown Agents до речі) купили більш ніж в 20 разів дешевше від МОЗу 2014-го року. 40% закупівель-2015 відбулися напряму від виробника. На моїй пам’яті такого ніколи не було, адже в 99 відсотках випадків із 100 на тендери МОЗ виходили лише компанії-прокладки. Завдяки цим схемам 40 відсотків коштів відмивалося на державних закупівлях щороку (дані СБУ).
3. Закупівлі ліків, вакцин та медобладнання в 2016 році дійсно запустилися пізно 2016-го року: наприкінці. Так само пізно, як це було 2014-го року (за міністра Мусія), як це було 2015-го року (за міністра Квіташвілі). Чи можна було це зробити краще і швидше? Я певна, що можна. Бо краще можна зробити завжди. Але покладати всю відповідальність за те, що міжнародні організації отримали кошти на закупівлю 2016-го року в грудні - несправедливо. Адже команда Супрун розпочала цю роботу фактично в вересні. І прийшли вони в м’яко кажучи не дуже френдлі атмосферу, де дані про роботу, яку виконували (а частіше не виконували) до них треба було збирати по крихтах.
4. Розхитування крісла під в.о. Міністра саме зараз може коштувати нам набагато більшими втратами життів пацієнтів України. Досвід показав, що будь-яка зміна керівництва цього відомства сильно відтерміновує і закупівлі, і реформи загалом.
5. Неодноразово просила пані Уляну питанню закупівель приділяти увагу на тому ж рівні, що й іншим реформам, які розпочалися в медицині. ПОТРІБНО запустити тендери 2017-го року вже в січні, тобто зараз. Врахувати всі уроки 16-го року і зекономити час. Призначити заступника міністра, відповідального за закупівлі, який буде ними займатися і жити мінімум 60% свого часу. Зібрати команду людей, які передадуть закупівлі МОЗ 17-го року міжнародникам зі швидкістю світла ☺ Профілактика - це добре. Але лікувати людей треба тут і зараз.
6. Наша пацієнтська органзація за свої більш ніж 5 років багато зробила для реформи закупівель, спрощення реєстрації ліків, прозорості залишків у лікарнях для пацієнтів, збільшення бюджету на ліки. Ми сьогодні не виходимо з пікетами під МОЗ і Кабмін, як на цьому фото 2014-го року, бо щиро хочемо більше перемог Україні аніж зрад.
ПС: пану Борису Тодурову, при всій повазі, хотілося б порадити не читати за завтраком расійськіх газєт. Пане Борисе, вас сильно дезінформували якісь лихі люди. НЕМАЄ в Україні ПДВ на ліки 20 відсотків (є лише 7).
НЕ беруть міжнародні організації плату за свої послуги в 7 відотків (лише 5). Не поставляють вони через рік всі препарати (деякі вже приїхали, через місяць після заключення угод 2016 року). І не треба захищати “бідних дистриб’ютерів”, яких хтось там обдурив.
Міжнародні закупівлі ліків - це прорив в українській системі, виведення державних тендерів на міжнародний рівень і прозорі процедури. Завдяки цій реформі команда МОЗ не погрязає зараз в корупції, і отримала можливість розпочати реформу охорони здоров’я. Мені дуже хочеться вірити, що це якась прикра помилка, недолуга дезінформація освіченої людини, а не цілеспрямована кампанія проти міжнародних закупівель, які вже і так натерпілися сповна.
https://www.facebook.com/olga.stefanishina/posts/1537414126287217
Reply
Leave a comment