Живеш ти собі звичайним непримітним життям, клепаєш короткометражки. Аж раптом пишеш першу в житті книгу і за неї починають змагатись видавництва, перекладачі - перекладати, а сам Тім Бёртон вирішує її екранізувати.
Так трапилось з Ренсом Ріггсом, про існування якого ще до недавнього часу ніхто не чув. Проте "Дім дивних дітей" перевернув його життя і зацікавив тисячі і тисячі людей.
Ця книга примусила мене вперше за купу часу купити себе, паперову. Почала читати її в рідері і швидко зрозуміла - нєєє, вона створена для паперу.
Основний прикол "Дому дивних дітей" в тому, що книга побудована на старовинних і дуже дивних фотографіях, які автор знайшов у колекціонерів. Довкола них, по суті, і побудований весь сюжет. Якоюсь мірою, це книга-гра, в лабіринт якої ти потрапляєш, і не можеш вибратись, поки не перегорнеш останню сторінку.
У тих, хто візьметься читати, є два варіанти: або вони піддадуються магії та закохаються в цю книгу, або відкинуть в розчаруванні "Що за дитяча казка?". Щоб в'їхати в прикол, треба мати певний настрОй та дозволити собі пофантазувати. Дозволити книзі завести себе в свій світ. Якоюсь мірою, це загравання автора, забавка. Але коли погоджуєшся на його умови - отримуєш цілий спектр емоцій і в якийсь момент почуваєшся дитиною, якій подарували особливу іграшку.
В будь-якому разі, книга ця дивна і незвичайна. Таку хочеться мати на полиці. При цьому вона страшна і містична. Від деяких фоток хочеться тікати і ховатись =)
Коротше, спробуйте з нею подружитись, воно того варте =)
В "Клубі сімейного дозвілля" книга коштує 39 гривень. В електронці теж легко знаходиться, але навіть не даватиму посилання на скачку - читати "Дім дивних дітей" в електронці - все рівно, що нюхати троянду через противогаз ) Якось так.
До речі, український переклад в КСД теж є. Навіть коштує ще дешевше.
Трохи фоток з книги. Загалом їх там 44 штуки.