Потяг ІТ розхитується

Mar 02, 2018 07:51


Рік підходить до завершення і підведення підсумків моєї роботи в ІТ які вже стали традиційними так і напрошуються бути записаними та підсумованими.

Отож я досі продовжую працювати в чудовій компанії Rolique, з дружнім колективом і приємною командою, a це вже 2 роки. Команда це напевне один з найважливіших чинників у роботі, адже ти бачиш їх частіше ніж своїх дітей:) У моєму випадку це факт. І якщо тобі не приємно або не хочеться іти на роботу змінюй її. Були думки і пропозиці від інших компаній, але я всеж залишився в поточній. Хоч я знаю що скоро прийде час і потрібно буде рухатись далі. Бо як одного разу сказав ПМ: “Усі ми колись підемо з Rolique” (тіпа звучить, усі ми колись помремо)



Цього року мені довелось познайомитись з мікросевісною архітектурою, розчаруватись у хайпі навколо неї. спробувати Seneca.js це напевно можна назвати моїм розчаруванням року, я витратив 2 місяці на те щоб розібратись і спробувати побудувати щось на цьому фреймворку, але він виявився абсолютно не придатним для розробки, хоч патерни викликів, для кумунікацій між мікросервісами мені дуже подобались на початку. Велику кількість проблем довелось вирішити за допомогою Docker контейнеризації. Я навчився писати Dockerfile-и лінкувати контейнери між собою, скейлити та використовувати docker-compose (його можна і назвати відкриттям року, дуже зручна штука). Більшість свого часу я провів на розробці на бекенді, хоч на початку року тягав спрайти на фронтенді, і трохи React-ив. Але фрондед цьогоріч мені не зайшов тому я думаю доведеться забувати його потроху. Найцікавішою таскою цього року можна назвати генерацю репортів для проекту Intermate. Я збудував архітектуру, яка дозволяє максимально швидко, генерити презентаці на 40-60 слайдів а то і більше, з картинками, таблицями і величезними обрахунками. комітились ми на 4-5хв, але зараз час займає не більше 20сек, і якщо потрібно можна пришвидшити ще процес. Асинхронність в джаваскрипті і скейлення контейнерів для рендету, та правильний флов, ось секрет успіху.




Протягом року я провів 30-40 співбесід та став “лідом” по NodeJS в компанії. Я не можу сказати вдається мені це робити чи ні, це вже повинна дати відповідь стороння людина. в кінці року випала нагода попрацювати закордоном у Голандські компаніЇ, познайомитись з їхніми процесами і підходами до вирішення завдань. Поковирятись на серверах citrix і погратись в адміністратора, встановлюючи та налаштовуючи elasticserch, mysql, redis і т.п. Дуже сумлінно і плідно попрацювати з Linux.

Юніт тестування! я писав про нього ще на початку своєї дороги, і тільки зараз вдалось ввести його в проект, і почати серйозно писати юніт тести, та отримувати від них профіт. Інколи буває нудно, якщо довго їх писати, але це дозволяє зовсім по іншому подивитись на підхід до реалізації тоі чи іншої фічі.





Отож наступний рік, буде у мене складним і точки зору математики і не менш цікавий, адже почав курси по аналізу складності алгоритмів, структур даних, можливо захоплю машинне навчання. Хочу повчитись основ, філософії та підходів до програмування, а що з цього вийде розповім через рік.

UPD:
Сьогодні мені скзаали, що їм здається що мені не подобається програмувати, Людоньки! Якщо б мені не продобалось це робити я б цього не робив.

UPD2:
Забув написати що також, српобува пописати трішки на Go,  ну правда зовсім трішки, повчити синатксис підходи, і нічого толково великого не написав, але цього року обіцяю виділити вивченню GoLang, більше часу та знайти застусування, бо коли вчиш і не використовуєш то дуже швидко усе забувається. У Go простий синтаксис і не зосім впенений що він може існувати самостійний, тобто можна писати часково функціонал, в окремих сервісах.


code, javascript, Про життє

Previous post Next post
Up