А Ви емоційно інтелектуальні?

May 02, 2013 01:23




Я частенько повторюю своїм друзям, що здатність до самоконтролю - запорука успіху. Напевне більшість із вас з цим погодиться. Для мене цей фактор дуже важливий, бо я холерик по своїй натурі і спалахую як сірник у будь-якій ситуації, що мені не до вподоби.

Контролювати свої емоції - це вміння, яке потребує самодисципліни і клопіткої праці над собою, але коли ви почнете помічати результати, то відчуєте неабияку гордість за свої внутрішні зміни.

Чи є ми емоційно інтелектуальними? Що таке емоційний інтелект і чому він є настільки важливим в досягненні успіху?

Основними аспектами EQ (Emotional Intelligence) є ефективне керування нашими емоціями, можливість розуміти власні почуття та їх вплив на нас. Третій аспект передбачає розуміння почуттів інших людей. Інакше кажучи, емоційний інтелект - це ефективна взаємодія нашого інтелекту і власних емоцій. Залиште осторонь усі ваші відговорки в стилі «я просто надто емоційний» і «я не дуже емоційний», вони лише свідчать про те, що ви не здатні керувати самим собою і не є емоційно зрілою людиною.

Кажуть, що у корпоративному світі, згідно з керівництвом персоналу, IQ сприяє тому, щоб тебе взяли на роботу, EQ  -  підвищенню.



Бути емоційно зрілим, то ніби постійно кидати палити. Тебе завжди щось провокує зірватись, конфліктувати й забути про EQ, але якщо ти справді хочеш кинути, то ці провокації не будуть дієвими, а лише загартовуватимуть й укріплять характер, силу волі. Я знаю, на словах  це легко, проте згадайте вашу останню сварку і подумайте чи могла б вона закінчитись інакше? Чи підливали ви масла у вогонь? Від того, який спосіб вирішення конфлікту ви оберете залежить кінцевий результат.



Коли я живу у дуже напруженому й шалено швидкому ритмі - зовсім втрачаю самоконтроль і як наслідок кількість конфліктних ситуацій зростає, лише через те, що не можу абстрагуватись від якихось стресових факторів. Люди це помічають, відчувають на собі і в результаті самі ж залишаються роздратованими опісля спілкування.

Ще Аристотель казав: «Кожен може розсердитись - це легко, але розсердитись на того, на кого треба, настільки, наскільки треба, з тієї причини, по якій треба і так як треба - дано не кожному».



Бути емоційно інтелектуальними - НЕ означає НЕ встрявати у конфлікти і стримувати свої почуття, але передбачає ПРАВИЛЬНЕ їх вираження й вирішення. Одного разу, стоячи у досить довгій черзі в супермаркеті, я лише переконалась знову, що потрібно вміти себе контролювати. Те, що ми можемо побачити очима - це лише 20% від того, що є насправді. Під певною людською поведінкою таїться сила-силенна прихованих мотивів, емоцій й переживань.

Так от, стою я в тій черзі, мало того, що дуже поспішаю, так ще й касир не надто швидко працює. Ну, ви напевне й самі не раз потрапляли в таку ситуацію. Нарешті підходить моя черга і тут, прямо перед моїм носом, в касира дзвонить телефон і вона успішно підіймає слухавку. Я там ледь не скипіла. Вже надумала, було, сваритись, але раптом помічаю, що в ході розмови лице її ніби починає змінювати колір, а в очах - шалене здивування. До неї підійшов хтось із персоналу, мовляв, ну що там? Вона тихим голосом відповіла: «Двоюрідний брат помер». Як же мені стало соромно за свої думки тоді. Я усвідомила, що ми сприймаємо людей приблизно так, як бачимо айсберг : неозброєним оком помітна лише вершина, але  забуваємо, що більша його частина знаходиться під водою.



Отже, можна зробити висновок, що моя надмірна емоційність не приносить користі ні мені, ні моїм оточуючим. То може справді варто змінювати це в собі? Потрібно перестати бути емоційними дітьми, вчитись володіти собою й бути незалежними від зовнішніх факторів.

Пам’ятаймо, що емоції мають неабиякий вплив на нас і тих, хто нас оточує. Куди приємніше приносити людям радість, нав’язувати позитивне налаштування й мотивувати робити великі речі, аніж висмоктувати натхнення конфліктами. Просто наступного разу, коли ви потрапите в незрозумілу ситуацію, згадайте, що у вас завжди є право вибору. Принаймні право вибору реакції на будь-який життєвий випадок. Усім високого EQ!
Previous post Next post
Up