Jun 17, 2011 18:49
Раз на рік додому приїжджає моя подруга з Ізраїлю. Ні. це не зовсім подруга, майже сестра, бо більш ближчі до мене лише діти й чоловік. Ми дихаємо в унісон, тільки живемо за три години льоту одна від одної. та сьогодні, дякуючи усім можливим видам зв"язку, це не перешкода.
але цей приїзд став особливим. Лена вперше приїхала разом з чоловіком, лікарем-ізраїльтянином, що народився в Лондоні, виріс у Тель-Авіві, навчався в Будапешті й Америці й нині працює в одній з відомих ізраїльських клінік.
Наш екскурс по Києву почався вже після відвідування гостями Музею російського мистецтва (насправді, збиралися вони в музей західного й східного мистецтва, але музей було зачинено через відсутність світла).
Так я вперше наживо побачила Арні. Відгадайте, як звучала перша фраза після знайомства?
"Як це: музей російського мистецтва в Україні".
і за деякий час, звернена до нас: "чому ви між собою спілкуєтесь російською, а не українською".
всім, хто не знає, говорю: не бачила у житті більш патріотів від ізраїльтян. не повірите, проте на весіллі, коли гості мають вже розходитися, ізраїльтяни співають ГІМН.
приємне спілкування, жваве зацікавлення, розуміння історії і архітектури. сподобалося все (як приємно). на вулиці Хмельницького Арні вигукнув "точно як Париж!"
а далі пояснюю єврею, звідки в нас Московський патріархат.НЕДОУМЕНИЕ на обличчі.
потім їдемо в Дарницю, до нас в гості. і біля нашого нового міні-хмарочоса Арні, який провів у Києві лише півдня, раптом видає: "а знаєш, ви як були комуністами, так і залишилися. дорогі машини, круті телефони,і нічого не робиться для людей". ось такий сумний діагноз від людини, яка побачила майже півсвіту. гарний лікар той, який вміє правильно поставити діагноз.