Про найзагадковіший в Україні музей просто неба вже писав сайт
«Дерев’яні храми України». Писали про нього й деякі інші ЗМІ, зокрема журнал
«Музеї України» та
Прес-центр по Черкаській області.
«Дерев’яні храми України» в особі Олени Крушинської та Сергія Криниці у минулому році здійснили експедицію до Стецівки, щоб на власні очі побачити стан та хід розбудови скансену на «унікального музею млинарства», що складається з трьох вітряків і розташований в іншому куті села.
Цікавість переймала і автора цих рядків, який вирішив на власні очі побачити майбутній чудо-експонат «Золотої підкови Черкащини».
Як добратися до скансену, можна прочитати на сторінці, що йому присвячена. Від себе додам, що музей знаходиться дійсно далеко від дороги, і заблукати, шукаючи його, дуже просто. Ні в якому разі я б не рекомендував йти до нього пішки: бережіть ноги і краще майте свій автомобіль із собою! :)
Отже, оглянувши скансен, вимушений констатувати, що більш ніж за півроку опісля останнього його огляду експедицією ДХУ нічого не зрушилося з місця: вхід вільний, жодного туриста (незважаючи на неділю), кількість експонатів не збільшилося. Проте на мене, пристрасного любителя всього народного дерев’яного, музей склав цілком приємне враження.
Центральним експонатом скансену є Миколаївська церква кінця 18 століття, перевежена з села Драбівці Золотоніського району Черкащини.
Те, що ми бачимо зараз, є лише її частиною: під час реставрації зникли класицистичні портики.
Хочеться мати надію, що найближчим часом музей-скансен у Стецівці стане найцікавішим комплексом козацької архітектури і побуту історико-культурного заповідника «Чигирин»