Назва колишнього німецького містечка Гіршберг перекладається, як "Оленяча Гора". Сьогодні це надзвичайно красиве місто Jelenia Góra (Єленя Гура) в Нижньосілезькому воєводстві Польщі, яке лежить у підніжжя Судетів. Саме місто достатньо велике на сілезькими мірками (понад 90 тис.), але Старе місто - дуже компактне. Найкрасивіше в Єленій Гурі - це досконала ідеально збережена (а швидше, якісно відреставрована) Ратушна площа (площа Ринок) з величною ратушою та декількома десятками різнокольорових кам'яниць. Також збереглися міські укріплення з баштами і брамами. Навколо міста - багато замків і палаців, а з самого Гіршберга добре видно Судети і їхню найвищу точку - гору Снєжка.
Ратушна площа - найкрасивіше місце Єленьої Гури, яка притягує безліч туристів. Тут добре зберіглася історична забудова і просторове розташування будинків: ратуша побудована в 1744-1747 роках, старі будинки з аркадами, що оточують площу, належать до другої половини XVII століття - начала XVIII століття.
Перша ратуша в Оленячій Горі була зведена на початку XIV століття. Після декількох пожеж і обвалу башти, у 1739 р. споруду розібрано. На її місці в 1744-1749 роках вимуровано нову будівлю за проектом Крістіана Готлеба Гедеманна. У 1750 році введено в дію годинник на башті, а в підвалах обладнаний постоялий двір, що приносив місту доходи. Ратушу перебудовано в 1924 році, а в 1957-1959 роках проведено ремонт.
Ратуша є бароково-класицистичною спорудою, зведеною у вигляді прямокутника, має три поверхи і мансардний дах з люкарнами.
З середини об'єму ратуші виростає чотирикутна башта, яка переходить в тамбур, що підтримує купол з годинниковими щитами і ліхтарем.
Осі фасаду ратуші акцентовані ризалітами, що завершуються трикутними фронтонами. Кути оформлені пілястрами, які підтримує коронуючий карниз.
В центрі Ратушної площі до ратуші примикає так званий "серединний квартал" Ринку:
Найгарніша сторона Ратушної площі - північна:
Кам'яниці західної частини північного боку Ринку:
Кам'яниці східної частини північного боку Ринку:
Західний бік Ринку:
Східний бік Ринку:
Південний бік Ринку (Ратушної площі):
Будинки з аркадами на Ратушній площі:
На схід від Ратушної площі веде коротка, але дуже гарна вулиця Конопницька:
Вулиця закінчується Воянувською міською брамою, 1756 р.:
До неї примикає Воянувська башта (1480 р.) з каплицею св. Анни:
На схід від Воянувської брами веде вулиця 1 травня:
Тут також багато гарних будинків:
Вид на вулицю 1 травня з вікна мого готелю:
В провулках і вулочках навколо Ратушної площі також можна знайти багато цікавих будинків:
Башта Гродзька (XV ст.) в західній частині міських мурів:
Поруч з нею розташована башта Замкова, 1549 р.:
На Замкову башту можна піднятися. З неї відкривається гарна панорама Єленьої Гури і Судетів:
Судети та їх найвища точка - гора Снєжка на кордоні Польщі і Чехії:
За межами міських мурів на вул. Війська Польського знаходиться дуже красива будівля театру ім. Норвіда, збудована у роках в сецесійному стилі:
Типово сілезька архітектура за межами міських мурів: