Назарет

Nov 16, 2015 10:49


Назарет відомий всім. Тут Пресвяту Діву Марію повідомили про майбутнє народження Ісуса Христа, тут Ісус прожив більшу частину свого життя. Я сміливо назвав би його найприємнішим і найохайнішим містом Близького Сходу. Він ні в чому не програє старій західній Європі. Тут немає типового для Сходу бруду, вулиці чисті, будинки і пам'ятки вилизані, архітектура - колоритна і нагадує венеціанську. Місце заселено арабами. Євреї проживають у сусідньому Нацрат-Ілліті. 31% мешканців - християни, 69% - мусульмане. Таким чином Назарет - найбільш християнське місто Ізраїля/Палестини. Люди приємні, привітливі.


В центрі Назарета є Базиліка Благовіщення - найбільший храм на Близькому Сході. Він споруджений на місці, де архангел Гавріїл повідомив Діві Марії Благу вість про майбутнє народження Сина Божого:

Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престіл Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця.» Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, - тим-то й Святе, що народиться, назветься - Син Божий. У Бога нема неможливого.» І сказала Марія: "Я раба Господня, нехай буде мені по твойому слові"


Грандіозна біла споруда Базиліки Благовіщення, зведена 1968 року, що височіє над містом - це вже п’ятий храм, споруджений на цьому місці. Окрім крипти-гроту, в якому, за переказами, відбулося Благовіщення, цебто зустріч Марії з Архангелом Гавріїлом, храм має Нижню та Верхню церкви.




В Нижній церкві є Грот Благовіщення - саме тут Архангел Гавриїл повідомив Пресвятій Діві Марії Благу Вість про те, що вона народить Сина Божого:




Ікона Благовіщення на вівтарі:


Паломники біля Гроту Благовіщення:


Подвір'я та інтер'єр базиліки прикрашені іконами Божої матері із різних країн світу у тому числі України - копією Ікони Божої Матері Зарваницької.


Археологічний парк на території церкви:


До Базиліки Благовіщення примикає Церква Святого Йосипа, побудована на місці будинку де проживало святе сімейство. Згідно християнської традиції на цьому місці була майстерня Йосипа з Назарету (обручника Діви Марії). Ймовірно, верстат примикав до будинку, де виріс Ісус Христос.


Церква Святого Йосипа була побудована в стилі романського відродження у 1914 році. Будівля покрита загостреним куполом з дерева і червоної черепиці. Це пов'язано з архітектурною формою сусідньої Базиліки Благовіщеня. Між ними стоїть вежа з годинником.




Головний вхід в храм розташований на західній стороні. Будівля має три нави, які завершуються трьома апсидами. У 1950 році апсиди прикрашені фресками.


У головній апсиді поміщено центральний вівтар, за яким намальована фреска Сім'ї Ісуса Христа часів Його дитинства. Зверху розміщено зображення голуба, що символізує Святого Духа. На центральному вівтарі стоїть розп'яття. По боках вівтаря розташовані символи шістьох ангелів.


Йосип і Ісус:


Залишки будинку і майстерні Йосипа:




Скульптура св. Йосипа перед церквою:


Міжнародний Марійський центр між Базилікою Благовіщення і церквою Йосипа:


Навколо Базиліки - Старе місто Назарета, де збереглося багато історичних пам'яток.

Синагога в Назареті на місці тої, де якій вчився Ісус:


Будівля латинського партіархіту:


Серед кварталів Старого міста заховалася Біла мечеть - найстаріша в Назареті. У неї витончений мінарет форми олівця, кремові стіни - тільки один з прикладів Оттоманської архітектури.


Будівництво мечеті фінансувалося єгипетським пашею Сулейманом в другій половині XVIII століття, під наглядом верховного комісара Назарета, Шейха Абдулли аль-Фахоума. Мечеть була закінчена між 1804 і 1808 роками, і шейх Абдулла був її опікуном і управляв нею до своєї смерті в 1815 році. Могила шейха знаходиться у внутрішньому дворі мечеті.


Одна з церков в Старому місті:


Назарет приємно здивував своєю оригінальною архітектурою і атмосферою. Незважаючи на те, що тут живуть майже одні араби, місто досить охайне і різнобарвне:


Тут сильно віддає венеціанством:



Вузькими гористими вулочками Старого міста можна гуляти безкінечно: тут приємно, чисто, охайно:










Іноді зустрічаютья і покинуті старі будинки:




Сілезіанська церква немовля Ісуса на горі на захід від Старого міста:


Нова мечеть поруч:


Панорами міста з пагорбів:



церкви, Ізраїль, Галілея, Святі місця, мечеті, Назарет

Previous post Next post
Up