БЕРЕЖАНИ, ч.10: Адамівка

Jan 29, 2010 13:51

частина 1: Трохи історії і вечір над ставом
частина 2: Замок Синявських
частина 3: Парафіяльний костел
частина 4: Площа Ринок
частина 5: Вулиця Вірменська
частина 6: Цікавинки середмістя
ч астина 7: Бернардинський монастир і панорами міста
частина 8: Рай
частина 9: Лісники



Передмістя Адамівка виникло у 1584-році на південній околиці Бережан. Головною цікавинкою Адамівки є стара дерев’яна церква Святого Миколая, яка має дійсно поважний вік. Церкву звели у 1691 році, і з того часу Миколаївський храм був центром церковного братства в південному передмісті Бережан, заснованого у 1600 році. За легендою, церкву привезли з Гуцульщини, де її виміняли на зерно та хліб.




До наших днів церква дійшла майже у первісному вигляді. Єдине, що не дає змоги насолодитися її прикрасами у повному обсязі, це вкриті оцинкованим залізом верхи. Церква є тридільною, а її баня має досить складну форму і складається із двох заломів - нижнього прямокутного та верхнього гранчастого. Миколаївська церква має яскраво виражені риси галицької народної архітектури.



Дзвіниця двоярусна, мурована. Ймовірно, збудована значно пізніше за церкву.



Неподалеку від храму знаходиться цікавий пам’ятник-хрест. Це так званий «монумент тверезості», встановлений адамівською громадою у 1878 році та відновлений у 1989-му. Братство тверезості було ініційовано Папою Пієм IV під гаслом «Хрест переможе поганство, хрест переможе пияцтво». Любителі горілки повинні були присягати, що більше ніколи в житті не будуть балуватися «зелений змієм».


В Бережанах є ще одна дерев’яна церква, але вже сучасна. Церква Святого Преподобного Серафіма Саровського Чудотворця зведена у 2006 році по вул. Червоній (на південь від залізничного вокзалу).



церкви, Галичина, деревянная архитектура, Бережани, Тернопілля, Опілля

Previous post Next post
Up