У селі Криворівні Верховинського району Івано-Франківської області, в самім серці Українських Карпат, є церква Різдва Пресвятої Богородиці, перша згадка про яку датується 1719 роком і яка є пам’яткою архітектури державного значення. Особливість храму в тому, що за ці три століття, незважаючи на всі випробування, він ніколи не був закритим і в ньому завжди звершувались Богослужіння. Свого часу тут молилися і відправляли служби Патріарх Володимир Романюк, митрополит Андрей Шептицький, фундатор „українських Афін” (так на початку ХХ століття називали Криво рівню), парох села Алексій Волянський. Церковні відправи у Криво рівні відвідували Іван Франко, Михайло Грушевський, Володимир Гнатюк, Яків Головацький та багато інших визначних постатей української культури.
Сьогодні Криворівня стала духовно-культурним центром Гуцульщини і збирає гостей не тільки з України, але й зі всього світу. У храмі Різдва Богородиці часто збираються на спільну молитву за Україну і за світ віруючі різних християнських конфесій та навіть інших віросповідань.
.
.
.
Настоятель церкви
Різдва Пресвятої Богородиці с. Криворівня
протоієрей
Іван Рибарук.
Справу духовного збагачення і національно-культурного виховання достойно продовжували у 1930-х роках о. Степан Гунчак, у 1940-х роках о. Лука Дзьоба, у 1960-х роках о. Мирон Жураківський, з яким а початку 1960-х рр. служив дияконом церковний і громадський діяч Василь Романюк - майбутній Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир.
У 1901 р. церкву відвідав з пастирським візитом Митрополит Андрей Шептицький (тоді ще - єпископ Станіславський), який написав послання гуцульською мовою «До моїх любих гуцулів». Пам’ять про цю подію увіковічена меморіальною дошкою на стіні церкви.
.
.
.
.
.
.