Продовження розповіді про найменшу країну на материковій частині Африки - Гамбію. Початок -
тут ***
Під час перегляду злощасного матчу Франція-Україна, я познайомився з одним місцевим і він наступного дня організував нам кількагодинну екскурсію на таксі із заїздом у три цікаві місця. До слова, ця поїздка обійшлась нам втричі дешевші за аналогічні, які пропонують туристичні агенції. Тому вартує знайомитись із місцевими і отримувати кращі пропозиції.
Спочатку ми побачили ферму з вирощування та виловлювання устриць.
Їх тут прийнято варити, а не їсти сирими. Не надто апетитно
Місцеві рибалки за невеликі гроші влаштовують прогулянки на човні поміж мангрових заростей. Хто не в курсі, мангрові ліси спокійно собі ростуть в солоній воді, стійкі до припливів-відпливів, а ще на їх стовбурах та коріннях живуть устриці.
Екіпаж човна всю дорогу розповідає історії, співає пісень, а потім вимагає за це гроші :(
Тут же можна побачити численні яхти заїжджих туристів. Деякі стоять тут досить довго.
Після устриць ми поїхали в національний парк. Болота та джунглі.
Тут ми на власні очі змогли побачити ось таку красиву мавпочку, яка називається червоний колобус. Вона дуже ляклива, тому побачити її не так просто.
В звіринці на території нацпарку мені вперше в житті вдалось побачити гієну. Раніше я думав, що гієна це якась така нещасна обдерта собака. Та насправді гієни дуже милі і розміром з доброго ведмедя. А їхні потужні щелепи створюють враження постійної посмішки на гієнячому обличчі. Ну хіба вона не мила ця маленька гієна?
На території Гамбії є кілька цікавих національних парків, але побачити справжнє африканське сафарі тут не вдасться. За цим треба їхати в інші африканські країни.
Ще одним цікавим місцем став рибний пляж. Тут рибалки тримають свої човни і привозять всю виловлену рибу, де її розбирають та чистять жінки, а вже потім продають в ресторани. Цікаво побачити весь цей процес наживо.
Ось дістають виловлених лобстерів
Так чистять рибу заробітчанки з сусіднього Сенегалу
Багато різних дивовижних риб можна побачити
А ще ми на рибному пляжі зустріли ось цих двох суперпозитивних малих гамбійців
***
Одного дня нам вдалось взяти напрокат мотоцикл і
“тряхнуть стариной”, проїхавши майже все узбережжя Гамбії з півночі на південь.
Гамбія країна маленька і за якихось 1,5 години ми вже були на березі річки, що відділяє Гамбію від Сенегалу. Мосту немає, переправа лише ось на таких човниках.
Мотоцикл ми залишили на березі, а самі вирушили на протилежний бік річки. Попередньо довелось зробити печатки про виїзд з Гамбії - тьотя-прикордонник вперлась і сказала, що не можна виїжджати з Гамбії без печатки.
15 хвилин греблі і ви вже в іншій країні.
В Сенегалі до найближчого населеного пункту було 20 км, тому ми не стали нікуди їхати, а лише зробили кілька фото на сенегальській землі і погребли назад в Гамбію
***
Окрема тема для розповіді - гамбійські жінки. В країні тотальний матріархат, відношення до будь-яких жінок надзвичайно шанобливе і самі гамбійці називають дружин “Lady-boss”. А ще гамбійські жінки дуже красиві, в більшості у них тонкі риси обличчя, що разом з темною шкірою робить їх супер-привабливими. Через те, що в Гамбії дуже поширена традиція носити вантажі на голові, гамбійські жінки дуже стрункі. А їхні сукні - це справжні витвори мистецтва - яскраві, кольорові і стильні. Ось лише гляньте:
В Гамбії ви навряд чи зустрінете двох жінок в однаковій кольоровій гамі
Їхня звичка носити усе на голові вражає, а рівновага варта подиву. Як, наприклад, перенести 5 відер “снєжки” одночасно? А отак - 4 на голові і одне в руках.
З відром на голові можна спокійно переговорити кілька хвилин з подружкою
Були навіть такі, які умудрялись на голові нести кавун. На жаль, я цього не сфотографував, але всякі чудернацькі та великогабаритні вантажі на голові - це не рідкість. Важливо, щоб руки були вільні.
Ну а завершить підбірку гамбійських жінок ось ця колоритна пані, що працює продавцем квитків до крокодилячого ставка. Саме в такій позі вона нас зустріла і продала квитки. Спокій і умиротворення.
***
Розповідаючи про жінок, не можна згадати і про гамбійських дітей. Діти в Гамбії дуже веселі і дуже люблять білих туристів, бо ті їх постійно чимось пригощають. А якщо чесно, то в бідних дітей мало радості в цій країні, тому будете в Гамбії, захопіть їм щось смачненького...
І ще кілька яскравих моментів з Гамбії:
Крокодили водяться в багатьох відкритих водоймах, про що попереджають такі-от знаки
Баобаб-дошка оголошень
Термітник
Гамбійське пиво із пташкою Кінгфішер на етикетці дуже нагадало індійський штат Гоа
Гамбійська логістика
Недавно побачив, що ця Волга уже засвітилась в блозі Іллі Варламова. Стояла під нашим готелем.
Арахісові горіхи - одна з головних с/г культур в Гамбії. Продається на кожному кроці, але арахіс тут не дуже смачний і не дуже дешевий. Краще брати кеш’ю, яке тут теж вирощують
Гамбійський друг-гід
Гамбійська валюта називається даласі. Долар коштує 38 даласі, 1 євро - 52 даласі
Гамбійський національний музичний інструмент “кора”. Зустріли цього музиканта просто на вулиці. Коли почали розпитувати, він почав грати. Інструмент має 21 струну, звучить дуже гарно, схоже на арфу.
Узбережжя Гамбії з літака. Мабуь, 90% всієї туристичної інфраструктури знаходиться на цьому шматку території.
Ось така ця країна Гамбія. Будете мати можливість, обов’язково завітайте сюди, бо тут справді добре.
Практична інформація
Гамбія - найменша країна материкової Африки, колишня британська колонія. За розміром менша за Тернопільську область. Населення - близько 2 млн.
Пропозицію голландської турфірми ми знайшли завдяки німецькому сайту
urlaubsguru.de. Тижневий тур в Гамбію (включає проживання в 2-зірковому готелі зі сніданком, переліт з Амстердаму та трансфер) обійшовся нам в 380 євро на особу. Додатково оплачуються дорога до Амстердаму, віза, їжа, екскурсії та розваги в Гамбії.
Для відвідин Гамбії громадянам України потрібна віза. Оскільки ми зараз мешкаємо в Німеччині, найближча консульська установа знаходиться в Кьольні. Консульський збір - 30 євро (плюс витрати за пересилку документів). Роблять дуже швидко.
Орієнтовні ціни (торг умєстєн там, де немає вказаних цін):
пиво - 30-60 даласі (0,5-1 євро) ціна майже не відрізняється в магазині та ресторанах
велика порція креветок - 250-500 даласі (5-10 євро)
магнітик - 50-100 даласі (1-2 євро)
прокат велосипеда - 250 даласі (5 євро) / день
свіжий сік на пляжі - 50-75 даласі (1-1,5 євро)
листівка з маркою - 50 даласі (1 євро).
Нагадую, якщо вам сподобалась розповідь про Гамбію, то ви можете проголосувати за неї на конкурсі кращих звітів з подорожей на сайті
"Невгамовні бродяги". Дякую!