-01-
Ну шо, продовжимо?
Зупинилися ми
минулого разу на виході з одеського Пасажу. Того що на Преображенській. А там -- якась дивна парковка. Машини під нефіговим шаром пилюки. Помітно довго стоять. Ми губилися в здогадках: чи то авто тих, хто так і не вийшов з розташованого там грузинського ресторанчику («Чіто-Гвріто», по-моєму), чи то просто поставлені на довгостроковий прикол навколомешканцями.
А ще звідти відкривається вид на Спасо-Преображенський собор…
-02-
…і персональний біль одеситів і всіх нормальних людей - фактично зруйнований будинок Руссова з аптекою Гаєвського (про неї -- пізніше). Будинок Лібмана (жовтенький), як видно, новітнім забудовникам поки не завадив:
-03-
Але не будемо поки що про сумне. Краще підемо гуляти одеськими вуличками далі.
Балкони... Балкони в Одесі надійно товаришують з виноградом. Диким чи прирученим - мені невідомо. Але те, що з ним не борються -- факт. Ми бачили стінку, яку вже обшили сіткою під нову штукатурку, але залишили вільне місце там, де плітеться лоза. Можливо, це має якесь практичне значення: влітку, думаю, чудово захищає від палких обіймів сонця. А в деяких випадках допомагає швидко позбавитися від коханця - як раз між тим, як чоловік знімає черевики і чипляється рогами за люстру.
-04-
Отут з виноградом якось не склалося, тому балкончик прикрасили маск-сіткою і залізним плетінням:
-05-
Взагалі, в Одесі надзвичайно багато старої, вишуканої ковки. Більше, ніж в будь-якому іншому місті, що мені доводилося відвідувати. Особливо вразило поєднання старого і нового в ганку аптеки по Пушкінській вулиці:
-06-
Придивіться: сходи - старовинні, явно дісталися в спадщину від чогось іншого і цікавого. Перила - сучасний новоділ.
А ще по місту були помічені старі телеграфні стовби…
-07-
…на отаких от тумбах:
-08-
По-моєму, ну дуже симпатишні. Не те, шо сучасне УГ.
На вулицях Одеси де-ніде стоять спеціальні клітини:
-09-
В них, як нам стало відомо з надійних джерел, саджають туристів, які погано поводяться і хамлять місцевим мешканцям. Деякі так там і лишаються. Щоб вони хоч якось виправдали своє бренне існування, їм підвозять газети-журналі, які вони продають через спеціальне віконце за миску похльобки та горбушку хліба.
Ремарка. Кам’яна Одеса побудована не з цегли. Навіщо, якщо прямо під ногами -- катакомби з дармовим понтійським вапняком-ракушняком, чи як там його правильно? Тому бокові, нефарбовані стіни виглядають дещо незвично…
-09-
Хоча і звичні фарбовані теж іноді привертають увагу:
-10-
-11-
Зато видима, фасадна Одеса… ВАХ!
-12-
Ну і на останок -- ще кілька світлин без зайвих слів.
-13-
-14-
-15-
Далі буде.
ПиС. Зміст:
Одеса. Частина першаОдеса. Частина друга
Одеса. Нічний морпорт
Одеса. Море
Одеса. Вивіски і гумор
Одеса. Шо, де, почому
Післяслово. Аптека Гаєвського або Одеса зникаюча