Ви добре проілюстрували цей пост. Отже, коли Пелчинський став було створено, він був заміським місцем відпочинку. Як тепер Комсомольське Винниківське озеро. По мірі того, як місто росло, став зменшувався, поки не став фонтаном. До того ж, обсадженим деревами, які доведеться спиляти, якщо відновлювати став. А ось зробити цей фонтан гарним і сучасним, та облаштувати довкола зону відпочинку потрібно обов`язково.)
Російські війська просто спустили воду. Став засипали у 1921 році, тому що в ньому не було потреби. Зробили пряму вулицю, а пізніше проводили там автогонки. Поляки будували нормальні басейни. Вони частково збереглися. В межах міста в нас є два закинутих відкритих басейни. На Мазепи та "Динамо" на Стуса. Можна їх відновлювати, якщо людям конче хочеться порсатись у брудній воді.
Постає питання - навіщо? Якщо люди хочуть купатись влітку, то є "Медик", Винниківське озеро, Аквапарк. Дубневичі щось хотіли робити на Замарстинові. А якщо люди хочуть просто відпочивати, то фонтан і лавочки під тінистими деревами. Якщо хочете зимою каток, то для того не потрібен став. Навіщо? Всі прекрасно розуміють, що комусь хочеться зарити купу грошей в землю. Так заривайте хоча би під якісь потрібні проекти. Трамвай далі будуйте, парковки, дитячі майданчики, багато тем є де вкрасти можна. Але хоч якась користь і людям буде.
Ви прекрасно знаєте, що для кращої екології та зменшення спеки потрібен не став, а дерева.) Можна зробити гарний фонтан замість старого. А дощову каналізацію ремонтуйте, або реконструюйте, якщо конче потрібно. Не дурні були довоєнні поляки, що від того ставу відмовились. До речі, з першої половини XIX сторіччя став був військовим плавальним басейном. Широкий загал ним користувався, коли військовим був непотрібен. Так для військових збудували басейн, той що на площі Петрушевича.
Та воно таякби і те, і друге корисне. Це десь так само, як здорове харчування та фізичні вправи корисні для здоров'я. На рахунок фонтану - можна і його звісно, але утримання фонтанів якраз значно дорожче за водойму при інших рівних умовах.
На рахунок поляків, які закопали став - у минулому століття шось подібне робили у дуже багатьох містах і зараз багато де поступово відновлюють закопані водойми, бо прийшли до висновку, що користі від того закопування менше, ніж негативу.
Reply
Reply
В межах міста в нас є два закинутих відкритих басейни. На Мазепи та "Динамо" на Стуса. Можна їх відновлювати, якщо людям конче хочеться порсатись у брудній воді.
Reply
Ну як з ванни пробку вийняли.
Reply
Reply
Reply
Всі прекрасно розуміють, що комусь хочеться зарити купу грошей в землю. Так заривайте хоча би під якісь потрібні проекти. Трамвай далі будуйте, парковки, дитячі майданчики, багато тем є де вкрасти можна. Але хоч якась користь і людям буде.
Reply
Reply
Не дурні були довоєнні поляки, що від того ставу відмовились. До речі, з першої половини XIX сторіччя став був військовим плавальним басейном. Широкий загал ним користувався, коли військовим був непотрібен. Так для військових збудували басейн, той що на площі Петрушевича.
Reply
На рахунок поляків, які закопали став - у минулому століття шось подібне робили у дуже багатьох містах і зараз багато де поступово відновлюють закопані водойми, бо прийшли до висновку, що користі від того закопування менше, ніж негативу.
Reply
Leave a comment