На вулиці Пулюя біля 45-ї школи є
пішохідна алея. В міста є плани оновити її і зараз я покажу вам ескіз того, як вона могла би виглядати після оновлення.
1. Так алея виглядає згори. Її довжина близько 270 метрів.
2. Зараз алея виглядає так. Тротуари вимощені радінськими бетонними плитами, які у багатьох місцях розкришилися чи просіли після прокладання підземних комунікацій.
3. Жодних вуличних меблів тут немає, тому люди просто проходять не затримуючись, хоча потенційно місце дуже затишне.
4. Великий центральний газон перерізає пішохідний зв'язок між будинками, що стоять по різні боки алеї.
5. А це вже можливий майбутній вигляд алеї. Загальна її структура не зазнає кардинальних змін - облаштовуються стихійні стежки, що перетинають алею та невелика відпочинкова зона по центру на місці газону з попередньої фотографії.
6. Мощення - традиційна тротуарна плитка 30х30 у поєднанні з чорними смужками з римського каменю. Праворуч можна облаштувати зону активного відпочинку.
7. На підпірних стінках довкола дерев можна облаштувати сидіння. Зараз там і так часто сидять в тіні дерев люди.
8. Центральна відпочинкова зона відділена від транзитних тротуарів поряд смугами зелені, які хотілося би засадити злаковими травами та деревами, що квітнуть.
9.
10. Всі наявні у алеї дерева залишаються (можливо крім великої тополі, що вся вкрита омелою), до них додаються ще з десяток нових.
11. Діагональна стежка через алею.
12.
13. І наостанок про ще одну ідею, яка могла би стати родзинкою цієї алеї, а саме наповнити її копіями скульптур Михайла Дзиндри, за виготовлення яких готові взятися скульптори з Групи 162. Наразі це лише пропозиція, але мені здається, що її реалізація допомогла би з популяризацією сучасного мистецтва взагалі та творчості Михайла Дзиндри зокрема. (Про всяк випадок уточню, що наразі на візуалізаціях показані абстрактні фігури, 3д-моделі яких були в мене під рукою)
Ось така пропозиція і такі ідеї. Ща скажете? Які будуть зауваження та пропозиції?
Дивіться також:
фоторепортаж з музею Михайла Дзиндри у Брюховичах.