Що таке Ingress? Це забавка для смартфонів, розроблена за участі компанії Google (вірніше розробником є компанія Niantic яка не так давно відокремилася у окрему конторку); гра є представником жанру AR (augmented reality, доповнена реальність) і передбачає взаємодію з об’єктами реального світу.
Як грати у Ingress? Для цього потрібен смартфон із підтримкою GPS, а також доступ до інтернету, оскільки гра постійно обмінюється даними з серверами Niantic. Не завадить також “банка” - портативна запасна батарея (powerbank) - бо ж самі розумієте, що сучасні смартфони не можуть похвалитися автономністю, особливо при включеному GPS, екрані і постійній передачі даних. Щоб грати у Ingress доведеться багато ходити пішки (можна також використовувати велосипед, авто чи навіть громадський транспорт) - взаємодія з порталами (основні елементи гри) вимагає фізичної присутності.
Що є основними ігровими об’єктами Ingress? Таких артефактів три: портали, лінки і поля. Портал - це стратегічн точка, яку може контролювати одна з двох ігрових фракцій: Просвітлені або Опір. Портали створюються на місцях, де у реальному світі присутні певні визначні культурні пам’ятки (музеї, вуличний арт, храми та культові споруди), великі вузлові станції громадського транспорту, бібліотеки, тощо. Портали пропонуються самими гравцями (цю можливість наразі вимкнено), але перед створенням відбувається модерація з боку Niantic.
Для контролю порталу необхідно встановити у нього від 1 до 8 резонаторів (спеціальні ігрові айтеми, отримати які можна просто з того ж таки порталу у результаті “хаку” або “зламу”). Якщо у портал встановлено всі 8 резонаторів то від нього або до нього можна створити лінк.
Read the rest of this entry » Кросспост із
Думки вголос.