Після проблем з
самовільним вмиканням WiFi на телефоні якийсь час все було спокійно, але чергове оновлення Google Play Services принесло свіжі проблеми: батареї почало вистачати максимум на півтори дні. Дуже сумно, як для
Droid MAXX.
Сам андроїд у звіті про споживання заряду акумулятора повідомляв що саме Google Play Services є винуватцем швидкого розряду батареї, але штатними засобами дізнатися більше не вдалося. Гугління фраз типу Google Play Services battery drain теж не дуже прояснили ситуацію, переважно радили скидання всіх налаштувань телефона до заводських, що мені не дуже підходить. Було вирішено копати далі і, оскільки телефон у мене рутований, пошукати якийсь детальніший аналізатор споживання заряду.
Після відносно нетривалого пошуку я скачав безкоштовну версію
3C Toolbox, яка є свого роду швейцарським ножем для ОС Android, бо має цілу купу функцій, які й перерахувати важко. Серед них присутній також монітор батареї (Battery Manager) - саме те, що нам потрібно.
Екран Battery Manager
Отже на скріншоті ми бачимо що Google Play Services (позначено червоним шрифтом) спожив майже 20% батареї і був запущений майже 8 годин! Як так? Очевидно, що якийсь фоновий процес використовує кривий wakelock (хто трохи знає як влаштовано Android, той розуміє, що насправді телефон здебільшого знаходиться у стані очікування і батареї споживає мало, але іноді фонові процеси можуть не давати пристроєві “заснути” і таким чином суттєво збільшують енергоспоживання).
Нижче є така стрічка з деталями і там можна побачити і винуватця: com.google.android.gms а також і назву сервісу, що псує нам життя: LoginAccountChangedIntentService. Залишилося позбутися проблеми. Для цього я скачав ще одну корисну програму:
Disable Service, з самої назви якої зрозуміло призначення: вона дозволяє “заморозити” сервіси Android. Запускаємо, шукаємо наш сервіс (а їх виявилося аж два, чи не в цьому проблема?), знімаємо “пташку”.
Вікно програми Disable Service
Після перезавантаження Google Play Music почала матюкатися що не бачить потрібного їй сервісу (ага), але, оскільки я цією програмою не користуюся, то просто видалив її
Якщо комусь вона потрібна, то доведеться експериментувати і по черзі вимикати то один то другий IntentService, мене ж наразі все влаштовує.
Наостанок нагадаю: використання зазначених програм вимагає наявності root-доступу до Android ну і обережності. Робіть бекапи перед змінами, бо всяке буває
Кросспост із
Думки вголос.