Отож, на дворі перше вересня і вже буквально через день студенти впевненою ходою покрокують до рідних ВНЗ. Викладачі теж виходять із відпустки і відразу ж стикаються із не надто оптимістичною картиною: якщо до студентів уряд ще сяк-так намагається втертися у довіру за рахунок підвищення стипендій (це у теорії, а як воно буде насправді сказати важко), то викладачі часто взагалі залишаються поза увагою. Гляньмо правді у вічі, кому зараз потрібна та вища школа?
Тому я собі спробував прикинути як може заробити викладач вищого навчального закладу якусь зайву (насправді далеко не зайву) копійчину. Причому не працюючи вантажником у вільний час, а хоч трохи тримаючись у рамках професійної діяльності. Якщо говорити у загальному, то існує три способи заробітку для викладачів: чесний, не зовсім чесний і зовсім не чесний
![](http://akceptor.org/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif)
Але про все по черзі.
Чесний спосіб - це банальне репетиторство. Як не парадоксально, але є в наш час ще люди, яким хочеться поглибити власні знання у певній галузі. Мотивація у таких людей може бути дуже різною, але сам факт залишається. Тож, якщо викладач трохи розуміється на тому, що розповідає студентам, то у нього є непогана нагода підзаробити надаючи платні консультації певним особам. Скільки заробляють репетитори? Скажімо так, сто гривень за годину - далеко не межа, та заробіток залежить від кількості клієнтів, а з цим буває скрутно.
Read the rest of this entry » Кросспост із
Думки вголос.