Велосипедистів у Німеччині дуже багато. Велосипеди популярні і взимку, незважаючи навіть на бридку холодну погоду та мокрий сніг. Спеціально для них - окремі місця для паркування на вулицях. Якщо треба з велосипедом сісти в метро або наземний поїзд (так званий S-Bahn, для нього у вагоні також є спеціальне місце. Коли я їздила на приміському поїзді, то бачила на частині вагонів наклеєну позначку велосипеда. Тобто, там їх також можна розташовувати.
Персонально для велосипедистів - ще одне штука, яку я помітила, тільки коли мене ледь не збив з ніг хлопчина на велосипеді. В той момент я була шокована: на мене не просто наїхали на велосипеді, а ще й грубо щось гаркнули. І це було явно не ввічливе «Entschuldigen Sie», тобто «вибачте». Дивна реакція, якщо врахувати, що я просто йшла по пішохідній доріжці та нікому не заважала.
Вже пізніше дізналася, що в той момент саме я нахабно зазіхнула на чужу територію. Виявляється, в Німеччині між пішохідним тротуаром та проїжджою частиною є спеціальна доріжка для велосипедів. Коли я придивилася уважніше, то побачила знак велосипеда, нанесений безпосередньо на доріжку в декількох місцях, до того ж вона відрізняється від тротуару кольором та відокремлюється білою смужкою.
Але, мабуть, такі необізнані іноземці, як я, помічають всі ці відмінності тільки після невдалого зіткнення з розлюченими велосипедистами.
Використання велосипеда - чудовий подарунок як для вашого здоров’я, так і для гаманця . Їдеш на свіжому повітрі, рухаєшся, замість того, аби просиджувати штаниу громадському транспорті. До того ж економія помітна - одна поїздка в автобусі коштує приблизно 2,5 євро, отак місяці за два можна повернути вартість велосипеду, а потім щодня заощаджувати.