От в чому я не дуже розбираюсь, так в цьому :) Хоча скіфські ж наче зі зброєю, вагітні - це якісь інші, ні? А так, ну так. Нічого дивного - і вагітна жінка, і жінка, що народжує - це взагалі мало не перший антропоморфний образ для всіх культур. Ну і про індуських богинь туди ж... В світі нічого такого унікального самого по собі нема і не було...як всюди мистецтво йшло одним шляхом крапка -> лінія -> хрест ->квадрат -> коло -> геометричний орнамент -> антропоморфний і зооморфний орнамент -> фігуративне мистецтво. І перші антропоморфні фігури - це в першу чергу чоловік і жінка. А потім чоловіки/жінки розводяться по певним ролям/функціям, але якоюсь мірою це ж залишається одна і та ж жінка :) Жінка - вона і є жінка )) Так що :) Залежить від того, в якому масштабі дивитись...))) Хоча я особисто не бачу подібностей в іконографіï (по суті я взагалі не можу судити, бо погано знаю), не бачу нічого такого, щоб вказувало вплив тієï культури, коли вона вже сформувала своï характерні особливості. А якщо відмотати до якихось дуже давніх часів спільноï індоєвропейськоï пра-культури, то щось, мабудь, залишилось....
Ну інки, наприклад дуже оригінально переосмислили зображення людини. Але і тут змії :) Це часом не ваша берегиня зі зміями (правда у них вона була якась дуже лиха)? :)
А мусульмани взагалі відмовилися від зображень людини (офіційно). От як це назвати, хіба в орнаментах шукати відповідність.
О, дисертація "Поєднання материнського та зміїного в культурах народів світу" :)
Ну і про індуських богинь туди ж...
В світі нічого такого унікального самого по собі нема і не було...як всюди мистецтво йшло одним шляхом крапка -> лінія -> хрест ->квадрат -> коло -> геометричний орнамент -> антропоморфний і зооморфний орнамент -> фігуративне мистецтво. І перші антропоморфні фігури - це в першу чергу чоловік і жінка. А потім чоловіки/жінки розводяться по певним ролям/функціям, але якоюсь мірою це ж залишається одна і та ж жінка :) Жінка - вона і є жінка ))
Так що :) Залежить від того, в якому масштабі дивитись...)))
Хоча я особисто не бачу подібностей в іконографіï (по суті я взагалі не можу судити, бо погано знаю), не бачу нічого такого, щоб вказувало вплив тієï культури, коли вона вже сформувала своï характерні особливості. А якщо відмотати до якихось дуже давніх часів спільноï індоєвропейськоï пра-культури, то щось, мабудь, залишилось....
Reply
Але і тут змії :) Це часом не ваша берегиня зі зміями (правда у них вона була якась дуже лиха)? :)
А мусульмани взагалі відмовилися від зображень людини (офіційно). От як це назвати, хіба в орнаментах шукати відповідність.
О, дисертація "Поєднання материнського та зміїного в культурах народів світу" :)
Reply
Ага :))
Reply
Двоюрідна сестра :)
Reply
Leave a comment