Культурно-освітні заходи Центру візуальної культури “Свобода вираження, вираження свободи”

Jun 07, 2012 20:48

12 червня 2012, у вівторок, о 18:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу (вул. Лаврська, 10) в рамках спеціального проекту „Подвійна гра” Першої Київської бієнале сучасного мистецтва “ARSENALE 2012”  розпочнеться серія культурно-освітніх заходів Центру візуальної культури “Свобода вираження, вираження свободи”.



Першою подією в програмі стане виступ російської філософині та поетеси Кеті Чухров, яка представить свій  перформанс „Афган-Кузьмінкі”. Людська ораторія. Після перформансу відбудеться дискусія з авторкою за участі дослідниці гендерної теорії Ольги Плахотнік.

«Афган-Кузьмінкі», що топонімічно є речовим ринком в Москві, - це поетична ораторія про наявну гендерну, сексуальну та економічну політику. Соціально-політична поема, яка мелодекламаційно виконується  авторкою у власному музичному супроводі, порушує актуальні проблеми патріархально-капіталістичних відносин в сучасній Росії. Ці відносини визначаються гендерною нерівністю, фіксацією статевої приналежності та її ключовою роллю в панівних ринкових умовах, а також продажем і товарною вартістю жіночого тіла. Сцени життя торговців на ринку дискурсивно унаочнують в поемі моделі експлуатації та патріархального насильства, з якими сьогодні стикається значна частина пострадянського населення.

Перформанс Кеті Чухров концептуально продовжує феміністичну програму художнього об’єднання „Жіночий цех”, конференції „Фемінізм: точка зборки” та презентації третього числа „Політичної критики” під назвою „Секс і політика”.

В музичному супроводі  авторки використана  класична музика Г. Ф. Генделя, Ж-Ф. Рамо, Дж. Дауленда.

Кеті Чухров - філософиня, поетеса, викладає  на кафедрі  загальної історії мистецтва РДГУ (Москва, Росія), входить до редакційної ради «Художественного журнала». Авторка книг і збірок поезій:  «Быть и исполнять. Проект театра в философской критике искусства»,  «Война количеств», «Просто люди».

Ольга Плахотнік - фахівчиня із феміністичної філософії та гендерних студій, Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна.

Модерує дискусію Єлизавета Бабенко - культурологиня, активістка Центру візуальної культури та Феміністиної Офензиви.

свобода, освіта, мистецтво

Previous post Next post
Up