Последние прогнозы избирательной кампании

Sep 20, 2007 21:25

Как и ожидалось (в результате предыдущих исследований), лидером избирательной кампании в ВР Украины остаётся Партия регионов. На втором месте "Блок Юлии Томошенко" с разрывом от лидера в 9-10%, на третьем месте "Блок "Наша Украина - Народная самооборона" имеет еще больший отрыв (12-13%) от предыдущего участника избирательной гонки. И замыкает список партий, которые проходят в ВР, "Блок Литвина"!

Впервые за всю историю выборов, имеет возможность не попасть в Верховную Раду Коммунистическая партия Украины - ей может не хватить несколько десятых процента... Картина подобна той, которую имела Партией прогрессивных социалистов (Н. Витренко) на прошлых выборах. И не проходит в Верховную Раду, также впервые, Социалистическая партия Украины. Ей не хватает значительно больше, чем несколько десятых процента. >>>>>>

ЦЕНТР СУСПІЛЬНО-ІНФОРМАЦIЙНИХ ТЕХНОЛОГIЙ
“СОЦIАЛЬНА ПЕРСПЕКТИВА”

01021, м.Київ-21, вул.Шовковична 12, к.308 Тел.380 44 255..61.44 // E-mail: i-v-b@ukr.net

Центр суспільно-інформаційних технологій "Соціальна перспектива" 10-17 вересня 2007року провів соціологічне опитування у всіх областях України та Автономної Республіці Крим за загальнонаціональною, квотною вибіркою обсягом 2008 респондентів, що репрезентує доросле населення України за статтю, віком, освітою. Головна мета дослідження - вивчення електоральних преференцій громадян України. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,8%.

Оскільки Законом заборонено за 14 днів до дня виборів оприлюднювати у ЗМІ результати соціологічних опитувань, ми пропонуємо до Вашої уваги прогноз, який виведено на основі результатів вище зазначеного опитування.

Як і очікувалось (за результатами попередніх досліджень), лідером виборчих перегонів до ВР України залишається Партія регіонів. На другому місті "Блок Юлії Тимошенко" з відривом від лідера 9-10%, на третьому місті Блок "Наша Україна-Народна самооборона" має ще більший відрив (12-13%) від попереднього учасника виборчих перегонів. І замикає список партій що проходять до ВР - "Блок Литвина"!

Вперше за всю історію виборів, має можливість не потрапити до Верховної Ради Комуністична партія України - їй може не вистачити декілька десятих відсотка... Картина схожа з Партією прогресивних соціалістів (Н.Вітренко) на минулих виборах. І не проходить до Верховної Ради, теж вперше, Соціалістична партія України. Їй не вистачить значно більше ніж декілька десятих відсотка.

Така ситуація не є новиною. Комуністи можуть (підкреслюю, - можуть) не потрапити до ВР завдяки першому номеру у списку - теж Комуністичній партії України але оновленій яка відбирає відчутний відсоток голосів виборців. І як тут, перехрестившись, не повірити в символіку чисел: оновлена Компартія - перша у списку для голосування; стара Компартія - тринадцята! Щодо Соціалістичної партії, то поведінка її лідера (О.Мороз) не тільки з ним, а перш за все із партією, зле пожартувала, - партія тепер не тільки не потрапить до Парламенту, але й її рейтинг практично зрівнявся з стародавнім опонентом - Прогресивно-соціалістичною партією України (Н.Вітренко).

Такий розподіл політичних сил не влаштовує багатьох впливових учасників виборчих перегонів - комуністи в особі П.Симоненка звинувачують Блок Литвина у підкупі виборців; Ю.Тимошенко вже висловила думку про те, що «у новій Верховній Раді будуть присутні три політичні сили, і тоді, очевидно, ми створимо саме демократичну коаліцію» (див. http://www.pravda.com.ua/). При такому розкладі помаранчеві будуть домінувати у Парламенті і Ю.Тимошенко дуже не хотілось щоб хтось один (а саме "Блок Литвина") мав «золоту картку» і міг зламати такий розподіл сил. Цього також не хочуть і комуністи - їм загубити своє право на таку роль є катастрофою …
В інтерв’ю С.Лещенко 18.09.2007р. (див. http://www.pravda.com.ua/) Ю.Тимошенко заявила: «нам уже дають 22-25%, але наш результат знову буде значно переконливішим». Віддаю належне впевненості харизматичної пані Юлії, але лише перша цифра названого нею результату є реальністю сьогодення. Дійсно, ситуація ще може змінюватись перш за все не тільки тому, що майже п’ята частина електорату не визначилась у своїх переконаннях але й тому, що запас міцності (того електорату, який прийде на вибори і цілком впевнений, що так проголосує) у лідерів виборчих перегонів різний - найвищий у Партії регіонів, найнижчий у Блока Литвина. І чи допоможе тут авторитет Президента на бігбордах Блоку «Наша Україна-Народна самооборона», є великим питанням, тому що позитивна оцінка його діяльності за 2007 рік значно нижче оцінки діяльності Голови Уряду.

Час для передвиборчої діяльності закінчується і від того як опрацюють цей залишок часу учасники перегонів залежить не багато, тому що тільки 27,6% дорослого населення вважає, що ці вибори допоможуть поліпшити ситуацію в Україні, а тих хто вважає вони нічого не змінять, набагато більше…

Директор Центру «Соціальна перспектива», к.ф.н. Буров І.В.
Previous post Next post
Up