Сьогодні стартує останній із серії турнірів "Великого Шолома" -
Відкритий чемпіонат США.
US Open-2011 буде особливим. Тому, що він повинен задати вектор подальшого розвитку подій для кожного з учасників знаменитої "Великої четвірки". І якщо хтось приїхав до Нью-Йорка, розраховуючи остаточно влаштуватися серед "THE GOAT", то для декого це - останній у сезоні турнір "Великого Шолома", який зможе поставити крапку у завершенні останнього великого абзацу, після котрої все інше буде тільки післямовою.
Зараз у кожного з чотирьох турнірів "Великого шолома" - свою чарівність, своя атмосфера. Напевно, у більшості любителів тенісу є і свій улюблений турнір з цієї четвірки. Australian Open багато хто цінує за те, що він першим у сезоні вривається в тенісний світ після міжсезоння, як ковток свіжого повітря в задушливу кімнату. Іще він є єдиним змаганням просто неба, на якому дахом оснащений не один, а відразу два корти. До того ж саме там найчастіше трапляються найгучніші сенсації.
"Ролан Гаррос" - це головний грунтовий бастіон, улюблений всіма цінителями гри на задній лінії. Він же, мабуть, найцікавіший (у всякому випадку - для мене))) із усіх чотирьох турнірів "Великого шолома".
Вімблдон - поєднання вірності традиціям, таким, наприклад, як обов'язковий білий колір форми і одночасний відхід гравців з центрального корту, з інноваціями та технічним прогресом. Консервативність організаторів, правда, оманлива - їх турнір ніколи не залишався осторонь від нових віянь, будь то допуск професіоналів до змагань, введення тай-брейку, поява мікрофона на сітці або впровадження Hawk-eye. А зараз прийшов час останнього турніру "Великого шолома" у році.
US Open більшою мірою, ніж будь-який інший турнір "Великого шолома", робить з тенісу шоу і підлаштовується під інтереси телебачення. Зокрема, напевно саме це є однією з причин наявності тай-брейку у вирішальному сеті - ні на жодному іншому турнірі "Великого шолома" його немає. Крім того, організатори US Open першими придумали розділяти ігровий день на ранкову і вечірню сесії. На даний момент з ТВШ таку схему використовують тільки у Нью-Йорку і Мельбурні; корти Парижа і Лондона не оснащені необхідним для цього штучним освітленням (за винятком центрального корту Вімблдону). З фінансової точки зору такий поділ дозволяє продавати окремі квитки на дві сесії. Крім того, телебаченню при його наявності легше планувати час своїх трансляцій з турніру і, відповідно, всю сітку мовлення - а це збільшує привабливість турніру в очах великих медійників.
Крім того, тільки на US Open існує така собі "суперсубота". Звичайно, на кожному турнірі "Великого шолома" розпорядок проведення матчів відрізняється від інших, але лише американці проводять чоловічі півфінали і жіночий фінал у один день. Безумовно, це теж дуже вигідно у плані комерції, але в той же час це вимотує фіналістів, які теоретично можуть зіграти два п'ятисетовому матчі за два дні, і нерідко цей факт безпосередньо впливає на результат чоловічого фіналу.
І, нарешті, в Нью-Йорку побудований найбільший відкритий тенісний стадіон у світі - корт ім. Артура Еша має 22,5 тис. місць для сидіння, а його висота така, що без бінокля з верхніх ярусів просто неможливо розгледіти літаючий на корті тенісний м'яч. Ця арена була побудована в 1997 році і змінила корт ім. Луї Армстронга в якості центрального на US Open.
Початок цьогорічного Відкритого чемпіонату США перебуває під деякою загрозою від урагану "Айрін", що накрив нещодавно Нью-Йорк. Проте, за усіма даними, він не повинен стати на заваді турніру. Будемо на це сподіватися. А тому, переживши ураган «Айрін», корти Flushing Meadows готові у 131-й раз у своїй історії відчинити двері та прийняти учасників цьогорічного US Open.
У четвер відбулося
жеребкування Відкритого чемпіонату США. Однією з головних інтриг було розташування в сітці Роджера Федерера і Енді Маррея. З тих пір як Рафаель Надаль став другою ракеткою світу, він жодного разу не перебував зі швейцарцем в одній половині сітки на турнірах "Великого шолома". Зрозуміло, це було пов'язано з тим, що довгий час вони займали перше і друге місця, відповідно перебували на різних полюсах сітки. Зараз половина Роджера визначається жеребом, проте той з хитрим прищуром раз по раз спроваджує швейцарця до Новака Джоковіча. Відкритий чемпіонат США також не став винятком - Федерер знову не зустрінеться з Надалем до фіналу. Відповідно Енді Маррей відправився до половини Надаля.
Далі важливим був розподіл сіяних з п'ятого номера по восьмий. Найменш бажаним гостем можна було назвати Мерді Фіша. Переможець US Open Series зараз набрав непогану ходу і, до того ж, для нього це - домашній турнір. Давид Феррер і Робін Сьодерлінг недавно відновилися від травм, так що складно припустити, чого від них очікувати. Четвертим варіантом був Гаель Монфіс. Француз відправився до першої чверті, до Джоковіча, Фіш - до другої, до Федерера, Сьодерлінг у третю до Маррея, а Феррер до останньої - до Надаля.
Наші Сергій Стаховський та Олександр Долгополов потрапили до однієї вісімки сітки у першій чверті. Сергія сьогодні чекає непроста зустріч з Рішаром Гаске (13), а Долгополова отримав простішого суперника - Фредеріку Жиля, щоправда, Олександр на цьому турнірі посіяний. У разі вдалого виступу українці можуть зустрітися між собою у третьому колі.
Перші матчі повинні розпочатися у Нью-Йорку сьогодні, о 18:00 за київським часом.
Хто стане чемпіонами US Open-2011 і чи вдасться їм згодом вписати золотими літерами свої імена в історію тенісну, покаже час. А глядачі у найближчі два тижні будуть насолоджуватися тенісними виставами, яких у Нью-Йорку напевно буде удосталь.