Агрус відноситься до найбільш популярних ягідним культурам , які вирощуються в садах помірної кліматичної зони. Догляд за цим чагарником зводиться спушенню грунту , підгодівлі й формуванню куща обрізанням . До формування агрусу приступають відразу або на наступний після посадки рік.
вам знадобиться
- Секатор ; - Ножівка з вузьким полотном .
Інструкція
1 Роботи з обрізки агрусу рекомендується проводити ранньою весною, до того , як розпустяться
бруньки . При формуванні саджанця слід вкоротити всі пагони , залишивши на слабких гілках по парі нирок , а на більш сильних - від трьох до чотирьох.
2 При формуванні корнесобственние штамбового агрусу у саджанця залишають сильний прямий втечу , який вкорочують на висоті штамба . У верхній частині втечі повинно залишитися від трьох до п’яти сильних нирок , з яких формуватиметься крона . Нирки і пагони , що з’являються на штамбі , слід видалити .
3 На наступний рік у молодого рослини , сформованого у вигляді куща , залиште чотири - п’ять найсильніших пагонів , інші повністю обріжте . Старий агрус , зростаючий в підходящих умовах , утворює багато прикореневих пагонів , з яких щорічно залишають три - чотири гілки . Згодом вони замінять отплодоносившие пагони .
4 Нормально сформований кущ агрусу має близько десяти гілок різного віку . Видаліть пагони старше восьми років. Від інших гілок вони відрізняються більш темним кольором і грубою фактурою . У деяких сортів старі гілки викривляються .
5 В процесі щорічної формувальної обрізки прибирають пагони , загущающие кущ . Ображати обламані і пошкоджені морозом гілки повністю або до найближчої здорової нирки в залежності від віку та стану втечі . Укоротіть пониклі кінці виструнчених гілок до найближчої сильної гілки або нирки , зростаючої вгору.
6 Якщо весняна обрізка агрусу пропущена , старі гілки можна видалити восени , після збору ягід . Всю іншу обрізку перенесіть на наступну весну .
7 При весняної обрізування загущенного куща агрусу , формуванням якого ніхто раніше не займався , видаліть прикореневу поросль і прорідити кущ . Пониклі гілки обріжте до прямої ділянки . Вкорінені гілки, що ростуть з нижньої частини куща , можна залишити до осені .
8 Після збору врожаю ображати найстаріші пагони . Вкорінені гілки можна відокремити від куща і висадити на освітлену ділянку з пухкої грунтом . Перед посадкою агрусу ділянку перекопують і видаляють із землі коріння бур’янів . Залежно від родючості грунту внесіть при перекопуванні від двох до чотирьох кілограм органічного добрива на квадратний метр ділянки.