![](http://bp2.blogger.com/_TyyuX1OZUUM/R80YAE1bxYI/AAAAAAAAAPA/w2Jh60nsLec/s200/biofuel.jpg)
В процесі вичерпання і відповідного росту цін на нафту і газ постає питання про пошук нових джерел енергії. Зараз я буду говорити про засоби руху транспорту. В першу чергу авто і авіа.
Ще рік тому, панацеєю вважалось перехід на біопаливо. Проте сьогодні стало зрозумілим, що підтримка біопалива призвела до стрімкого росту цін на продукти харчування.
Інша можливість переходу автотранспорту на електроенергію здається мало реальною, оскільки існуючі акумулятори довго заряджаються і займають багато місця, що значно ускладнює експлуатацію такого авто. Залишається водень. В принципі, теоретично, процес спалювання водню буде дуже схожий на процес спалювання газу. Проте, слід зауважити, що постане необхідність виробництва водню у промислових масштабах. Це дуже енергоємний процес. Відповідно, перехід на водневі двигуни
![](http://bp0.blogger.com/_TyyuX1OZUUM/R80YOk1bxZI/AAAAAAAAAPI/Le6MYBWOgnU/s200/nukl.jpg)
змусить значно збільшувати вироблення електроенергії. Причому явно не за рахунок спалювання нафти або газу. Думаю, що це мають бути в першу чергу атомна енергетика. Відповідно, для збереження конкурентоспроможності необхідно розвивати ядерну енергетику і будувати на території України повний ядерний цикл.