Нарешті про Непал, міста.
1
2
Непал - країна контрастів, не знаю напевне жодної людини яка побувавши там не планує поїхати туди ще раз.
Напевне найважчим моментом подорожі було вибрати куди саме їхати, який трек вибрати, як побачити якомога більше.
Отже після довготривалих досліджень, форумів, розмов з друзями, читання Lonely Planet обрали 10-ти денний трек в долину Лантан (Langtang valley)та 5-ти денні гуляння по містах, монастирях.
3
Коли краще купувати квитки не вгадаєш, ціни постійно коливаються, можна купити за пів року вдвічі дорожче ніж за два тижні до вильоту, а можна і навпаки, то вже на власний страх і ризик. Летіли ми через Шарджу (ОАЕ), так кажуть безпечніше.
Шарджа зустріла нас привітно, купою арабів, бруднющим залом, та милим тараканчиком в Ледіс рум. Розстелити свої спальник на підлозі не ризикнули, тож всі 12 годин ми показували акробатичні здібності спавши на кріслах з бильцями.
Якщо приблизно знати що чекати від міст по приїзді, то все не так вже й страшно, кіпіш, сморід, сміття.. люди рікші велосепедисти мотоциклісти машини, все змішується в однорідну масу в яку з часом гармонійно вливаєшся.
В туристичних райончиках навіть не страшно ходити в сандалях.
4
5
6
порівнюючи львів і катманду, у львові майже немає людей, всі їздять дуже акуратно і спокійно, ніхто не сигналить. Але всі нервуються і сваряться, в Катманду ж постійно сигналять, їздять казна-як, дороги жахливі, але всі це роблять з таким спокоєм що аж страшно.
7
8
9
10
Люди дуже різні трапляються, велика суміш культур та релігій, на балаган мабуть впливає також. Коли в одному кварталі індуси влаштовують жертвоприношення, а в сусідньому - буддисти страйкують проти вбивств тварин заради релігії. Проте в Непалі часто трапляються храми, в яких буддисти крутять барабани, індуси моляться слонам, палять свічки, фігури крішн, дзвіночки (не дуже розрізняю яка саме релігія в що вірить, але кожен робив те що потрібно йому, і нікому це не заважало).
11
12
13
14
багато хто ходить в масках, через пилюку і смок дихати досить важко. Чим ближче до їх чудесної річки, чим далі від туристичних районів тим ситуація гірша. Місцями відчуваєш як накриває тошнота і підкочується комок до горла. Після побаченої краси в горах таке викликає страшний сум
15
16
знак заборони викидання сміття явно не працює
17
власне річка, хто чув про Ганг то ця не далеко втекла, в цьому місці. Далі "по течії" вона наближається ще більше.
18
Над річкою літають величезні круки в пошуках падалі, корови плавають і спокійно жують сміття, тим часом люди спокійно використовують річку як туалет, смітник, місце для ритуалів, і спалення померлих. Над тим всім стоїть смок і сморід. Річка веде до неменш приємної вулички, пройти по якій справжній експіріенс.
19
тим не менше, тут турбуються про екологію, мають смітники для ресайклінгу. і їздять електро(здається)мобілі з написами "гоу грін"
20
21
22
23
24
25
26
27
простота по непальські. лінії електропередач виглядають гірше ніж навушники витягнуті з кишені чи новорічні гірлянди після літа.
28
в Катманду явно щось відбувалось поки ми там були, правда зрозуміти в чому саме справа було важкувато.
29
30
Взагалі писати про Непал дуже тяжко, принаймі мені. Постійно щось забувається, згадується, виходять незв.язні розповіді. Враження дуже змішані і позитивні і негативні. Тому наразі ще пару фот без слів, а далі ще буде.
31
32
33
34
35
36
37
38
39
а для будинків,скульптур і релігій, мабуть вартує створити окремий пост.