Грантовий фемінізм

Feb 18, 2011 21:05

Вашій увазі пропонується перекладений із англійської мови оригінал заявки на отримання гранту в сумі 30 000 євро. Цей документ був здобутий невідомими "шпигунами" у представників ліволіберальної тусівки з Києво-Могилянської академії. Проект уже запущений. Відповідно, організаторам або доведеться його призупинити, щоб уникнути скандалу і "безпідставних" звинувачень у грантожерстві та псевдореволюційності. Або чесно відпрацювати свої 30 000 євро, чим і довести автентичність цього документу. Обидва ці варіанти цілком задовольняють "викрадачів".


Центр досліджень візуальної культури Національного університету «Києво-Могилянська академія»
Мистецтво-Знання-Політика

Феміністський проект 8 березня
Київ, лютий-травень, 2011 року

Короткий опис проекту

Ідея Міжнародного дня жінок-трудівниць постала на початку 20-го століття, коли швидка індустріалізація і економічна експансія спричинила протести проти умов праці в різних країнах. В 1910 році німецька соціалістка Клара Цеткін, на Другій міжнародній конференції жінок-трудівниць в Копенгагені, запропонувала встановити «Міжнародний жіночий день». Сто років назад, в березні 1911 перший міжнародний жіночий день відбувся в Німеччині, Австрії та деяких інших країнах Європи.

Найбільш пам’ятний Міжнародний жіночий день відбувся в Петрограді (Ленінграді) в березні 1917 року. А саме, Велика жовтнева революція була приведена в рух жінками - працівницями текстильної промисловості, що вийшли на масові демонстрації, політичні страйки та голодні бунти 8 березня 1917 року. Однак, в ході радянської історії ґендерна рівність була перетворена на ідеологічну ілюзію, котра примусила прижитись жіночій маргіналізації в праці, політиці та повсякденному житті. До сьогодні, в той час як фемінізм став провідним питання в політичному порядку денному на Заході, жіночі праці залишаються білою плямою в пост-радянській політиці.

З нагоди сторіччя першого Міжнародного жіночого дня, проект націлений на витворення нової тактики і стратегії звільнення жінок в пост-радянському регіоні та інших не-західних суспільствах. Метою проекту є привернення уваги громадськості до утисків жінок в сучасних економічних відносинах, плотських практиках (йопсєль-мопсєль - прим. пер.), представлення в культурі, тощо. Проект намагається об’єднати студентів, митців та активістів з «напів-периферійних» країн в метою висунення ґендерної не(рівності) на передній план суспільного життя.

Проект полягає в створенні широкої політичної платформи для мистецького вираження, академічної дискусії та прямої політичної дії.

Невід’ємними складовими проекту є:
1. Фестиваль феміністського кіно в кінотеатрах Києва (28.02 - 6.03. 2011)
2. Міжнародна міждисциплінарна академічна конференція в Центрі досліджень візуальної культури (7-13.03.2011)
3. Серія майстер-класів для активістів місцевого рівня в Центрі досліджень візуальної культури (7-13.03.2011)
4. Масова демонстрація на підтримку ґендерної рівності та прав жінок в Києві 8 березня 2011 року, з подальшим звернення до Парламенту та Уряду (Примітка від Ксенії Семенової: чи потрібна нам петиція як окрема дія чи це буде частиною «звернення до уряду»?)
5. Кампанія партизанської контрпропаганди проти сексизму в рекламі та масовій культурі в публічному просторі (лютий-березень, 2011 року) (порятуй нас Аллаг - прим.пер.)
6. Анти-нагорода за найбільш сексистську комерційну компанію в Українських медіа (8 березня 2011)
7. Презентація візуального мистецтва в Центрі досліджень візуальної культури (березень 2011 року)
8. Публікація спеціального номеру журналу «Спільне» про політичну боротьбу за ґендерну рівність у феміністському мистецтві, теорії та практиці жіночих рухів (Травень, 2011)
9. Публікація спеціального номеру журналу «Простори» на тему сучасного фемінізму (8 березня 2011 року)
10. Громадська пропагандивна кампанія з друку альтернативних листівок до 8 березня, поширення футболок та значків з головними гаслами проекту (лютий - березень, 2011 року)

Попередній бюджет проекту - 30 000 евро. Основні витрати:
○ кошти на доставку та розміщення гостей
○ мистецькі вироби, транспорт, страховка та устаткування
○ друк (примітка від Ксенії Семенової: який саме?)
○ гонорари

Формат «мистецтво-знання-політика» був успішно впроваджений в Центрі досліджень візуальної культури в ході проекту «Court Experiment project» (12.10 - 12.11.2010)

Ініціатори:
Центр досліджень візуальної культури
ГО «Інсайт» за права ЛГБТ
Фундація Гайнріха Бьоля
Спільнота «Худрада»
Студентська профспілка «Пряма дія»

Партнери:
Французький культурний центр, Польський інститут

ліберастія, ліві, капіталізм, ліберали, дибілізм

Previous post Next post
Up