Особливості російської монархії: Як жидам обіцяли Палестину

Jan 06, 2011 21:35

У багатьох книжках доводилося зустрічати думку про те, що імператорський режим Романових на початку ХХ століття був страшно антисемітським. Така думка культивується і побутує дотепер у багатьох середовищах.

Я нещодавно знайшов цікаву замітку, яка ставить під сумнів цю тезу. Подаю її текст, адаптований до сучасної української мови:

"Николай Николаєвич обіцяє жидам Палестину

ЦЮРІХ (в Швейцарії), 14 липня (1915 року, - А.К.). До Лондону надійшла з Петрограду звістка, що Николай Николаєвич (великий князь, Верховний головнокомандувач російських військ у Першій світовій війні, - А.К.) перед втратою міста Львова видав наказ до всіх жидів-солдатів в російській армії, в якому говориться, що великий князь постановив дати жидам-солдатам спеціальну нагоду, щоб показати свою відвагу і патріотизм.

Одним із успіхів, які Росія отримає у війні з Туреччиною, є здобуття Палестини, де всі жиди могтимуть жити разом і зовсім вільно.

У цьому наказі великого князя йдеться:

"Оцим хочемо дати вам нагоду зголоситися до армії на Кавказі. Від цього буде залежати також ставлення до вас і ваших єдиновірців під час війни і після неї. Для Юдеї настає новий день слави, день здобуття Палестини".

Майже всіх жидів-солдатів передислокували з російської армії в Галичині на Кавказ.

Телеграма не згадує, чи жиди повірили в слова великого князя і чи добровільно зголосилися до армії на Кавказі, щоб від турків вибороти для себе Палестину. У москалів є вже така звичка: обіцяти те, чого не мають і чого не можуть дати. І полякам тепер вже обіцяють самоуправління Польщі, коли в їхніх руках лише одна польська губернія".





Першоджерело - газета "Свобода", №83 від 17 липня 1915 року

Палестина, війна, Туреччина, Польща, І Світова, жиди, євреї, Ізраїль, історія, Росія

Previous post Next post
Up