Мерітократична партія України - ще одна одноосібна партія з популістською ідеологією?

Mar 14, 2011 01:02

http://www.bogdanovich.org.ua/48

Київ, 13.03.2011

Відносно недавно дізнався про заснування Мерітократичної партії України (МПУ). Наразі йде збір підписів на підтримку цього рішення - це необхідно для реєстрації, згідно українського законодавства.

Дана партія дуже мене зацікавила. По-перше, цікавий підхід - «влада достойних» (саме так перекладається «мерітократія» - симбіоз латинської і грецької мов). Голова партії Ігор Шевченко, у своєму виступі, говорить про один з принципів мерітократії - справедлива оцінка особи, тобто коли оцінюють не за кількістю грошей чи зв’язків, а саме за якостями та діями. По-друге, один з критеріїв мерітократичної влади - це служіння; саме це я вважаю головним, при здійсненні владних функцій.

Всі ці ідеї настільки мене захопили, що я навіть почав думати про приєднання до мерітократичного руху. Єдине, що мене бентежило, - це якась манія власної особистості Ігоря Шевченко. Вся інформація про партію була на його власному сайті. Та й взагалі, все, що я бачив/чув про МПУ оберталося навколо Шевченко.

Оскільки я є людиною досить прямою, і якщо мене щось цікавить, то я просто питаю, я вирішив написати пану Ігорю. Я запитав його в Контакті, кого він бачить в якості лідера даної партії. Логічною відповіддю на це питання було б «достойну людину, яку оберуть на зборах». Чесно кажучи, приблизно цього я й чекав. Але у відповідь я отримав лише посилання на звіт про установчі збори, і про обрання його Головою. Я вирішив уточнити, чи можна це трактувати як «себе», на що відповіді не отримав до сих пір. Мабуть можна. :)
Скріншот переписки можна подивитись тут.

Отже, моє передчуття мене не підвело. Звісно, це не означає, що я не вважаю Ігоря Шевченко достойним, але сам підхід, як на мене, вже не мерітократичний.

Щодо ідеології партії, то МПУ обрала соціальний лібералізм. Особисто я є лібералом, і більш чиста ліберальна ідеологія є для мене близькою, але в даному випадку, це соціальний лібералізм, а отже центризм, а отже «і вашим, і нашим». Тобто, той самий популізм.

Якщо підводити підсумок, то особисто я не помітив, чим Мерітократична партія України відрізняється від безлічі інших політичних сил - ті самі популізм і одноосібність керівництва.

Не хочу нікого образити даною публікацією. Наші спільні, з Ігорем Шевченко, знайомі характеризували мені його як дуже гарного юриста, інтелектуала та патріота. Але партія одного лідера, як на мене, - не кращий варіант.

---  
Якщо вам подобаються мої публікації - підписуйтесь на оновлення:  vkontakte.rutwitter.comfacebook.comGoogle BuzzGoogle Groups.

Ігор Шевченко, Богданович Андрей, соціальний лібералізм, мерітократична партія, МПУ, Мерітократична партія України, Богданович Андрей Яковлевич, лібералізм, Богданович, партія, мерітократія, Богданович Андрій Якович, Богданович Андрій

Previous post Next post
Up