Експерти will follow за українськими реформами

May 20, 2010 11:55




В Україні стартує громадський моніторинг виконання Україною Порядку денного асоціації (ПДА) між Україною і ЄС - двостороннього документу, що містить перелік реформ, які має здійснити Україна у співпраці з ЄС.

Громадський моніторинг дозволить виокремити основні проблеми та виклики, що виникають у процесі виконання пріоритетів ПДА Урядом країни та Європейською стороною у визначених пріоритетних сферах.

Реалізація проекту передбачає аналіз правових актів, політичних документів, прийнятих законопроектів, що будуть стосуватися виконання положень з боку української сторони Порядку денного про Асоціацію між Україною та ЄС у кількох сферах, а саме:

.-політичного та економічного діалогу,
- конституційного реформування,
- розвитку громадянського суспільства,
- реформи публічної адміністрації та її прозорості,
- судової реформи, доступу до правосуддя та правової допомоги,
- кримінальної юстиції та захисту прав людини,
- економічних перетворень,
- безпекової сфери.

Незалежний аналіз дій української влади здійснює експертна група, до якої входить 21 експерт з питань політичного діалогу, верховенства права та захисту прав людини, економічних реформ, безпекових питань та охорони навколишнього середовища.

Експерти слідкуватимуть за виконанням пріоритетів ПДА (визначених для виконання у 2010 році Спільним комітетом високопосадовців) та доноситимуть результати аналізу до Уряду України та Європейської Комісії.

Передбачається вчасно інформувати громадськість, експертне середовище про дії влади та їх відповідність ПДА, а також їх ефективність. Консорціум регулярно інформуватиме представників Уряду України та Європейської сторони щодо результатів аналізу реалізації ПДА, що дозволить впливати на виконання пріоритетів ПДА.

Термін реалізації проекту: 1 травня 2010 року - 30 квітня 2011 року.

Контактні особи: керівник проекту Юлія Тищенко (tyjulia@gmail.com), координатор проекту Світлана Горобчишина (sveta@uncpd.kiev.ua)


Довідка: Проект виконує Консорціум аналітичних центрів у складі Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД), Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) та Центру політико-правових реформ (ЦППР) за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження". Медійну підтримку проекту надає МГО "Інтерньюз-Україна". Проект здійснюється у співпраці з Громадською експертною радою при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

* * *
Мета Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” - сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив. Детальніше: www.irf.ua

реформи, Україна, ЄС

Previous post Next post
Up