Wine@Etersoft: "1С:Предприятие" на Linux

May 08, 2011 12:40




Ось уже четвертий рік пішов, як я плідно співпрацюю з компанією 1С, успішно впроваджуючи її продукти на різних фірмах у Закарпатській області.

У часі кризи для більшості підприємців уже немає потреби пояснювати, чому вигідно вкладати гроші у системи автоматизації обліку і бізнес-процесів і чому прикладні рішення від компанії 1С коштують саме стільки грошей... Але коли доходить до питання придбання продуктів компанії Майкрософт, то часто виникають проблеми. Чому треба викладати такі суми на операційні системи, які потім треба захищати від вірусів... і т.д. Як правило доводилось викручуватись різними методами (термінальний сервер на win 2003 придбав тільки один клієнт).

Отже постало питання освоєння ПЗ компанії Etersoft - Wine@Etersoft.


Після прочитання інструкції http://etersoft.ru/wine/manual , wine поставився на Fedora 14 за 4 кроки (окремо треба звернути увагу на пункт встановлення модуля HASP - драйверів ключа захисту).

Переше, що випробував - пакет MS Office. Результати були навіть кращі, як сподівався: рідний пакет ПЗ Майкрософт запрацював на вільній платформі, навіть не відчувши цього.

Наступним кроком був запуск власне самої 1С:Підприємство 8.1. Тут звичайно без деяких моментів не обійшлось.
По-перше, серверний режим налаштовується зовсім не так як у windows. Для цього треба купляти інший продукт Wine@Etersoft, про це я напишу пізніше коли будуть проведені тести у цьому напрямку.

По-друге, етап встановлення драйверу ключа захисту при установці платформи краще пропустити. Критичних помилок при цьому не виникає, але для чого робити зайві рухи, наслідки котрих потім важко передбачити.

По-третє, після встановлення пакету HASP від Wine@Etersoft згідно з інструкціями, ключ одразу не запрацював. Тут почалися кількагодинні пошуки, в результаті яких було знайдено причину: випадково на одному з форумів і то непрямою згадкою... Саме це мене і наштовхнуло на створення цього блогу. З самого початку питання виникло про сервіс "haspd", котрий за інструкцією мав встановитись, але був відсутній. Як виявилось пізніше - він і не потрібен (мабуть інструкція застаріла або це просто якась неточність).

Головне, після встановлення пакету haspd вставити ключ у USB-порт, запустити команду eterkeytest --hasp і впевнитись що виведеться інформація про ваш ключ... Після цього необхідно запустити команду wineconfig, у вікні, що відкрилось, перейти на вкладку  "ключі захисту" і на всіх модулях HASP увімкнути автозагрузку. Після цих маніпуляцій 1С-ка має бачити ключ захисту без проблем.

Тепер декілька зауважень щодо встановлення драйверів торгового обладнання. У тестовій моделі були задіяні сканер штрих-кодів з драйверами пристроїв вводу фірми АТОЛ та фіскальний реєстратор МІНІ-ФП6 з рідними драйверами для Windows та обробкою з оф. сайту. Тут є тільки одне зауваження: при встановленні та роботі з драйверами торгового обладнання (1С-ка з ними працює як з OLE об'єктами) всі программи треба запускати з терміналу (або написати скріпт запуску) за допомогою команди wineole, далі все працює відмінно, як у Windows - без будь-яких проблем.

Наступним кроком плануємо протестити описану схему при роботі у Xterminal через змаповані порти, про результати роботи напишу у наступній статті.

linux, wine, торговое оборудование, etersoft, 1c, fedora

Next post
Up