Як опозиція промовчала мову

Jun 06, 2012 14:23


32 СЕКУНДИ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО ДИВА

Як розповідають джерела, лідери опозиції ретельно готувались до цього дня. Напередодні Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов, Микола Мартиненко, Андрій Кожем'якін та ще декілька керівників об’єднаної команди провели нараду і розробили детальний план дій у сесійній залі.

На той момент вже було відомо, що за минулий тиждень до голосів Партії регіонів приєдналась більша частина групи Ігоря Рибакова та певна кількість позафракційних депутатів. Опозиція розраховувала, що за "мовний" закон зібрано приблизно 230 голосів.

Отже мета стояла в тому, що будь-яким шляхом не дати проголосувати карткам певної кількості депутатів. Було вирішено, що найлегший шлях - деактивувати, заблокувати або витягти картки з робочих місць тих парламентарів, які сидять найближче до опозиції. Жертвами мали стати позафракційні депутати та "тушки" з групи "Реформи заради майбутнього".

Сценарій був таким. На початку засідання Андрій Кожем'якін мав підійти до президії і передати Володимиру Литвину заяву двох фракції - НУНС та "Батьківщини" - з вимогою оголосити перерву. Поки б спікер знайомився з заявою, деяка частина депутатів опозиції мала підійти до трибуни та імітувати блокування. Команду на блокування теж мав би дати Кожем'якін.

Очікувалось, що у відповідь провладні депутати, а разом з ними - деяка частина позафракційних та підопічних Рибакова - зірвуться з місць і також підбіжать до трибуни. І в цей час активна частина опозиції, яка не брала участі у блокуванні, мала фізично витягнути картки з робочих місць опонентів - стільки, скільки встигне. За оптимістичним прогнозом розраховували на 20-30 карток, хоча за розрахунками було б достатньо й 10.

Втім сценарій був зірваний.

На початку засідання Андрій Кожем'якін дійсно підійшов до трибуни, передав заяву про оголошення перерви, і тут сталась перша осічка - команди про початок блокування від нього не пролунало. Передавши заяву, Кожем'якін спокійно повернувся в зал.

Очевидці стверджують, що в цей час між ним і Арсенієм Яценюком стався діалог.

"Андрію, що трапилось, чому хлопці стоять?" спитався Яценюк.

У відповідь Андрій Кожем'якін нібито відповів, що ще рано - Литвин має поставити на голосування два інших питання порядку денного, а лише потім мовний законопроект, і саме тоді треба буде почати блокування. Тобто, за словами Кожем'якіна, питання щодо мов мало бути третім у порядку денному.

Опозиціонери нервували, але довірившись лідеру фракції "Батьківщини", вирішили дочекатись. Литвин почав засідання. Поставив на голосування перше питання. Пролунали сигнали системи "Рада". На табло з’явились результати - 231 "за" і час - 10:01.

І тут сталась наступна, вже фатальна осічка. Другим пунктом порядку денного виявився саме законопроект про мови.

- Ставиться на голосування друга пропозиція, відповідно до регламенту статті 114, пункт 1, про прийняття за основу проекту закону "Про засади державної мовної політики", реєстраційний номер 9073, - оголосив спікер.

Опозиціонери отямились лише почувши номер законопроекту. Хтось кинувся до трибуни, потім до карток позафракційних і "тушок", але сигнали системи Рада невпинно відраховували вже останні секунди голосування. На табло з’явилась цифра 234 і знову час - 10:01.

Закону про засади державної мовної політики був прийнятий в першому читанні за 32 секунди.

В цій історії є один нюанс. Порядок денний роботи парламенту на 5 червня був оприлюднений на сайті Верховної ради ще напередодні.

http://www.pravda.com.ua/articles/2012/06/6/6966058/

яничари, московщина, окупація, мова, тварі, неначе люди подуріли, русифікація, рeжим, українська мова, банда, Партия регионов, режим Януковича, лінгвівид, російська мова, мововбивство, Історія України, Українська мова, зрада, тероризм, системa, свинство, українофобія, фашисти, зграя, Свині, нема в світі правди, лінгвіцид української мови, влада, лапті по всій Україні, Повзуча окупація

Previous post Next post
Up